Харчування військових у лікарнях Волині: проблеми та їх вирішення

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Харчування військових у лікарнях Волині: проблеми та їх вирішення
image
Назар Тарадюк / 22.10.2024 / 0 Коментарів

У Луцьку відбулася нарада з керівниками медзакладів Волині, аби проаналізувати ситуацію із забезпеченням харчування військовослужбовців.

Проблемні питання все таки є, і потребують вирішення, - інформує голова Волинської ОВА Юрій Погуляйко.

Насамперед він відзначив, що сума, яку спрямовують в день на харчування, залежить від спроможності лікарні, підтримці місцевого бюджету чи волонтерів. Адже різницю, яку не покриває державний бюджет згідно укладених договорів з НСЗУ, треба дофінансовувати коштом лікарні, якщо є така можливість, або з місцевого бюджету. Є випадки, коли медзакладам продуктами харчування допомагають підприємці чи волонтери.

«Тому в області є установи, де спрямовують на це максимум, а є й такі, де суми значно менші. Так чи інакше, це питання на постійному контролі в ОДА ще з 2022 року, коли наша область почала приймати евакуаційні потяги з пораненими бійцями. З кожною лікарнею пропрацьовуємо всі можливі варіанти, аби забезпечити належне харчування. Під час наради мав розмову з окремими головними лікарями, де ситуацію треба покращити», - зазначив Погуляйко.

Він додав, що вдячний керівникам лікувальних установ, що попри всі складнощі, вирішували це питання та намагалися забезпечити хороший рівень харчування нашим захисникам та захисницям.

Очільник області наголосив, що питання треба вирішувати системно. Тому 13 серпня 2024 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову, мета якої покращити харчування військовослужбовців під час лікування, компенсовуючи витрати на це з держбюджету.

«Таким чином, усі заклади будуть у рівних умовах і відповідно забезпечуватимуть якісне харчування. Однак, наразі вона ще не працює, бо не налагоджений механізм підписання договорів з військово-медичними клінічними центрами (ВМКЦ), через які й відбуватиметься компенсація. Станом на сьогодні жоден заклад комунальної власності в області не уклав такого договору, оскільки відсутня інформація щодо форми та порядку його підписання», - повідомляє Погуляйко.

Очільник області наголосив, що згідно наказу Міноборони України, саме на ВМКЦ покладені обов’язки укладання договорів із закладами охорони здоров’я в областях. Якщо говорити про Волинську область, то це Військово-медичний клінічний центр Західного регіону.

«Відтак, доручив управлінню охорони здоров’я ОДА підготувати лист на Військово-медичний клінічний центр Західного регіону з проханням надати роз’яснення як діяти. Відповідні доручення отримали й головні лікарі закладів охорони здоров’я. Зокрема, повинні бути готовими оперативно підготувати усі необхідні документи для укладання договорів.

Звичайно, що ми й надалі будемо робити все, аби харчування військових під час лікування було належним. Але при компенсації цих витрат з держбюджету, кошти з місцевих можна буде спрямовувати на покращення матеріально-технічної бази лікарень. Тож сподіваємося, що алгоритм невдовзі запрацює», - резюмував голова Волинської ОВА.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *