Коли чекати нового наступу росіян: дослідження аналітиків

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Коли чекати нового наступу росіян: дослідження аналітиків
image
Назар Тарадюк / 01.02.2023 / 0 Коментарів

Найбільш імовірним розвитком війни є російський наступ у найближчі місяці.

Про це йдеться у звіті американського Інституту дослідження війни (ISW).

В ISW оцінюють, що російські сили, схоже, готуються до неминучого наступу на сході України, зокрема в Луганській області.

"Українські офіційні особи продовжують підтримувати оцінку ISW про те, що неминучий російський наступ у найближчі місяці є найбільш імовірним курсом дій, і далі припустили, що українські сили планують почати більший контрнаступ", - йдеться в повідомленні.

російські військові, ймовірно, продовжуватимуть накопичувати звичайні сили в Луганській області та збільшувати розгортання решти мобілізованих на сході України для підтримки неминучих вирішальних стратегічних дій у Луганській області.

На підтвердження своєї думки в Інституті вивчення війни наводять слова секретаря РНБО Олексія Данілова, який в інтерв'ю Sky News заявив, що російські війська готуються до "максимальної ескалації" в Україні протягом наступних двох-трьох місяців і можуть зробити це вже через два-три тижні, щоб збігтися з першою річницею російського вторгнення в Україну.

Начальник Головного управління військової розвідки (ГУР) України Кирило Буданов в інтерв'ю Washington Post  31 січня теж заявив, що російські сили зосередяться на окупації більшої території Луганської та Донецької областей.

Водночас, як припустив Данілов, українські сили мають власні плани операцій на найближчі місяці. Аналогічно сказав Буданов, який наголосив, що українські сили повинні повернути незаконно захоплений росією Крим під контроль України до літа 2023 року.

Нагадаємо,  двоє іноземних волонтерок «Ангару» отримали нагороди від Валерія Залужного. Благодійниці Саллі Баєр з США та Агнешки Григель з Польщі отримали нагрудні знаки «За сприяння війську».

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *