Державному "Приватбанку" компанії з неформальної групи АЗС "Приват" бізнесмена Ігоря Коломойського заборгували понад 10 млрд грн за договорами лізингу.
Про це пише
Відповідно до них, станом на липень цього року борг групи "Приват" за договорами про лізинг 245 АЗС перевалив за 10 млрд грн.
Компанії групи "Приват" Коломойського продовжують вести бізнес та отримувати доходи, користуючись майном банку, свідчать матеріали судових справ.
За оцінкою директора консалтингової групи "А-95" Сергія Куюна, за 5,5 років компанії Коломойського могли заробити на заправках "Приватбанка" щонайменше 1,87 млрд грн прибутку. Його розрахунки будуються на тому, що одна заправка "Привату" продає 1900 літрів на добу з націнкою 2 грн/л.
"Група компаній з орбіти колишніх власників банку вже третій рік поспіль руками окремих суддів блокує "Приватбанку" можливість проводити заходи позасудового та судового врегулювання проблемної заборгованості", – каже директорка з комунікацій банку Олеся Жулинська.
До націоналізації банк отримав у заставу на вимогу Нацбанку 120 нафтобаз та 248 АЗС. Протягом серпня-вересня 2016 року усі вони були передані менеджментом банку в фінансовий лізинг компаніям, пов’язаним з Ігорем Коломойським.
Лізингоодержувачі передели їх в суборенду іншим компаніям з орбіти бізнесмена.
Націоналізація "Приватбанку" відбулася у грудні 2016 року. Перші чотири місяці після цього банк отримував платежі за лізинговими договорами. Потім позичальники перестали платити, розповідала Forbes у 2021-му Галина Пахачук, яка тоді обіймала посаду заступника голови правління "Приватбанку".
Банку вдалося повернути контроль лише над частиною заправок. З 2020 року "Приватбанк" не може розірвати з компаніями з групи "Приват" договори про лізинг 245 АЗС.
За останні три роки компанії з групи "Приват" ініціювали 15 позовів з метою отримати судове забезпечення, яке забороняє держбанку розривати лізингові договори та вилучати свої заправки до кінця завершення судової справи.
У 2021 році Верховний суд став на бік "Приватбанку", дозволивши йому розпоряджатися своїм майном. Проте в червні 2023-го одразу 34 компанії з групи "Приват" подали позов в господарський суд Запоріжжя. Під приводом банкрутства одного з суборендарів позивачі хочуть вчергове добитися судового забезпечення, тобто заборони на вилучення заправок "Приватбанком".
Банк так і не отримав контроль над цими АЗС, каже співрозмовник видання у банку. "Попри відповідні рішення судів, виконавці не змогли виселити операторів АЗС", – додає він.
Коментарів немає
Залишити коментар