На Волині обговорили результати реалізації механізму швидкої зміни цільового призначення земельних ділянок із сільськогосподарського призначення для потреб промисловості та енергетики.
В онлайн-нараді 2 грудня взяли участь представники Верховної Ради України, профільних міністерств, Держгеокадастру, а також профільний заступник голови ОДА Роман Романюк, керівники структурних підрозділів Волинської ОДА та органів містобудування громад, - інформують в облдержадміністрації.
Головною темою онлайн-зустрічі став аналіз ефективності Закону України № 3563-IX, який є складовою державної політики «Зроблено в Україні» та спрямований на прискорення економічного відновлення держави.
Зазначають, що Волинь демонструє один із найкращих результатів у країні. Заступник голови Роман Романюк повідомив, що саме у Волинській області було видано перший в Україні мотивований висновок за новою процедурою.
«Спрощена процедура зміни цільового призначення сільськогосподарських ділянок на землі промисловості та енергетики реально запрацювала і дає конкретні результати. Якщо раніше цей процес займав від 1 до 3 років, то тепер завдяки дії Закону тривалість скоротилася до 1,5 місяців. Це суттєво підвищує інвестиційну привабливість нашого регіону», – зазначив Роман Романюк.
Станом на 1 грудня 2025 року уповноважені органи містобудування Волині надали 41 мотивований висновок. Це один із найвищих показників в Україні. До економічного обігу залучать близько 100 гектарів земель.
Для порівняння: по Україні загалом станом на ІІІ квартал 2025 року надали 171 позитивний висновок, а в окремих регіонах механізм ще не застосовувався.
Експерти відзначили, що системне використання цього інструменту є важливим для економічного відновлення громад, адже відкриває можливості для створення нових виробництв, розвитку переробної галузі та посилення енергетичної незалежності регіону.
Довідково:
Спрощена процедура зміни цільового призначення стосується земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, де відсутня містобудівна документація. Вона передбачає можливість розміщення:
- промислових будівель та складів;
- комплексних промислових споруд;
- ліній електропередач, трубопроводів та інших інженерних комунікацій;
- об’єктів аграрного, лісового та рибного господарства.
Підставою для змін є мотивований висновок місцевого органу містобудування та архітектури, який замінює багаторічні погоджувальні процедури та дозволяє оперативно розпочати проектування.
Коментарів немає
Залишити коментар