Легалізуйте роботу, або закривайтесь: власникам підпільних пилорам поставили ультиматум

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Легалізуйте роботу, або закривайтесь: власникам підпільних пилорам поставили ультиматум
image
/ 18.08.2021 / 0 Коментарів

Таку чітку позицію озвучив голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко під час наради щодо проблемних питань лісопереробної галузі в області 17 серпня 2021 року. Про це повідомляє управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації.

До участі в обговоренні нагальних проблем лісової галузі області були запрошенні керівництво Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства, представники контролюючих та правоохоронних органів.

Варто нагадати, що при Волинській обласній державній адміністрації працює робоча група з легалізації роботи лісопильних об’єктів та ліквідації нелегального обігу деревини на території області. У зв’язку із кадровими змінами та за рішенням очільника ОДА новим керівником робочої групи став перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Мовенко.

«До активної роботи з виявлення та ліквідації незаконних пилорам прошу долучитися усі профільні структури. Уже перші результати вашої роботи повинні бути за тиждень, – наголосив Юрій Погуляйко. – Власники незаконних лісопереробних підприємств повинні або згорнути свою діяльність, або її легалізувати, сплачувати податки та давати людям нові робочі місця. Від цього виграють усі».

Сьогодні ж, учасники наради особливу увагу приділили проблемним питанням функціонуванні лісопереробної галузі у Камінь-Каширському районі.

Зокрема, голова Камінь-Каширської райдержадміністрації Ольга Ващук  розповіла про результати роботи з виявлення незаконних лісопильних об’єктів на території свого району.

За її словами, в районі працює профільна робоча комісія. З початку цього року проведено 33 рейдових перевірки, в ході яких обстежено 121 об’єкт. 33 об’єкти здійснюють діяльність для власних потреб, 65 зареєстровані, як суб’єкти підприємницької діяльності, 11 суб’єктів зареєстрували свою діяльність після перевірок, іншим об’єктам надіслано рекомендаційні листи з пропозиціями вивести свою діяльність у законне русло. До Єдиного реєстру досудових розслідувань занесено 26 повідомлень про незаконні рубки лісу.

«У 2021 році здійснено неоодинокі рейди на територію Сошичненської громади, зокрема, у село Стовбихівка, де було виявлено 15 суб’єктів господарювання, які не оформили належним чином свою діяльність. З них 10 працюють законно, з 5 проводимо відповідну роботу, – розповіла Ольга Ващук. – Робоча комісія щотижня здійснює рейдові перевірки населених пунктів. Тісно співпрацюємо із правоохоронними органами, податковою та лісгоспами».

Свою позицію з приводу боротьби із незаконними пилорамами та нелегальними рубками лісу висловив і очільник Волинського ОУЛМГ Олександр Кватирко.

«Нелегальний обіг деревини буде існувати до того часу, доки на неї буде збут, – наголосив головний лісівник області. – Лісовою охороною постійно виявляються факти незаконної рубки лісу. За 7 місяців поточного року виявлено ряд порушень, якими завдано загальної шкоди державі на понад 4 мільйони гривень».

За словами Олександра Кватирка, лісівники цю проблему самостійно не вирішать. Відтак закликають до співпраці представників місцевої влади, зокрема, керівників територіальних громад та старост.

Підсумовуючи зустріч, голова облдержадміністрації наголосив, що протидія злочинам у лісовій сфері повинна бути пріоритетною у роботі контролюючих та правоохоронних органів.

«Всі, хто займається будь-якою незаконною діяльністю повинні зрозуміти – при виявленні фактів правопорушень відповідь органів державної влади буде кардинальною, – наголосив Юрій Погуляйко.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *