Немовля з Нововолинська з дефектом перегородки між шлуночками серця врятували львівські кардіохірурги.
Про це повідомляються у Першому медичному об'єднанні Львова.
Тиждень тому під час планового УЗД у 5-місячної Єви з Нововолинська лікарі виявили великий отвір між шлуночками її крихітного серця.
«Це – одна з найбільш поширених вроджених вад серця у дітей, що зустрічається у 2-6 випадках на 1000 новонароджених», – зазначають фахівці.
Дефект міжшлуночкової перегородки призводить до того, що в правий шлуночок серця та легеневу артерію надходить підвищена кількість крові. По-перше, серце дитини змушене працювати в режимі перевантаження, по-друге, підвищується тиск крові в судинах легень. Тоді в дитини утруднюється дихання та розвивається кисневе голодування. Через це страждають головний мозок, нирки та саме серце. Єдиний вихід – це операція.
Зазвичай таку ваду лікарі діагностують ще до народження дитинки, або вже у пологовому будинку. Та у випадку Єви ваду виявили лише з часом. Вада вже почала призводити до задишки та серцевої недостатності.
Аби в майбутньому шрам після операції був менш помітним, лікарі вирішили оперувати мініінвазивно – через маленький розріз завдовжки 4 см, що сховається під рукою дитини. А щоб успішно закрити отвір в перегородці, спеціалісти тимчасово зупинили серце Єви.
Виконувати таке втручання львівські медики можуть завдяки надсучасному обладнанню – апарату штучного кровообігу Stockert S5.
Під час зупинки серця лікарі відкрили його камери та дісталися до дефекту. Тоді – успішно його закрили.
Операція тривала три години. З дитиною усе добре. На сьомий день Єва поїхала додому.
Коментарів немає
Залишити коментар