На Волині реабілітація поранених військових та цивільних давно вийшла за межі медичних стандартів. У Воротнівському заказнику, на території Лісівничого молодіжного центру відбулася чергова зустріч учасників програми реабілітації.
Її втілює громадська організація «Агапе Україна» спільно з ДП «Ліси України» в рамках Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору до 2030 року, що впроваджує перша леді Олена Зеленська. Серед учасників — поранені військові та цивільні. Більшість пересувається на кріслах колісних, - інформують на сторінці Філії "
Зазначають, що один із воїнів після важкого поранення вже третій рік вчиться всьому заново. Він майже не говорить, але реагує на дотик і звук, показує рукою, що йому цікаво. З ним постійно поруч мама. А виїзди до лісу — це свіже повітря, природа й справжні емоції, яких так бракує у стінах квартири.
Інший боєць, попри серйозні травми, не втрачає віри. Він радить, як зробити маршрут зручнішим, щоб його побратими також змогли приїхати і відчути спокій лісу.
Серед присутніх - молода жінка, яка не любить зайвого шуму та багато спілкування. Але її вдячність всім, хто дає можливості таких подорожей, щира. Бо людям на кріслах колісних без спеціалізованого транспорту та підтримки буває складно самостійно дістатись навіть у парк, не те що до лісу.
«І таких історій багато. Вони не залишають байдужими. Вони мотивують — створювати більше безбар’єрних просторів у природному середовищі», - йдеться у повідомленні.
Нині в центрі «Агапе Україна» — 22 людини. Усі проходять післяреабілітаційний етап: прогулянки, виїзди на природу, спілкування, заняття на свіжому повітрі. Для тих, хто довго був у лікарні або вдома, це — не просто відпочинок. Це повернення до себе.
«Наша мета вже багато років — допомогти людині повернутися до життя не лише фізично, а й внутрішньо. І ліс, природа — це один із найсильніших інструментів. Ми дуже цінуємо співпрацю з лісівниками: без їхньої підтримки ці виїзди були б неможливими. Лісівники забезпечили доступність: створили зручні маршрути, максимально прибрали перепони, організовують зустрічі, адаптовані під потреби людей з інвалідністю», — розповідає адміністратор ГО «Агапе Україна» Роман Антонюк.
«У напрямку екореабілітації ми працюємо з початку заснування Лісівничого центру та неодноразово реалізовували спільні проєкти з «Агапе Україна». Бачимо потребу — і реагуємо. Ми вже маємо на території карту шрифтом Брайля, аудіогід, необхідне покриття та ширину доріжок. Плануємо надалі встановлення пандусів, пониження бордюрів, усунення порогів. Приємно, що ДП «Ліси України» системно працює над впровадженням стратегії безбар’єрності, ініційованої Оленою Зеленською. Це завжди було важливо, а зараз вкрай необхідно», — розповідає керівниця Лісівничого молодіжного центру Валентина Юхимчук.
Коментарів немає
Залишити коментар