Лучани борються за приміщення харчового коледжу: петиція

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Лучани борються за приміщення харчового коледжу: петиція
image
Назар Тарадюк / 15.05.2025 / 0 Коментарів

Мешканців Луцької громади просять підписати петицію, аби приміщення на вул. Кафедральна 12 залишилося в користуванні коледжу харчових технологій.

Відповідну петицію на платформі електронної демократії 14 травня опублікував Новосад Олександр Анатолійович.

До кінця збору підписів залишилося 29 днів. Нині петиція зібрала 577 підписів із 1000 необхідних.

Автор вимагає зняття з розгляду сесії Волинської обласної ради проєкту рішення Про закріплення майна на праві оперативного управління.

Він зауважив, що жителі Луцької громади та Волинської області звертаються до голови Волинської обласної ради Григорія Недопада та депутатів облради з пропозицією зняти з розгляду сесії проєкт рішення, в якому міститься вимога про вилучення з балансу коледжу та закріплення на праві оперативного управління за комунальною установою «Управління будинком Волинської обласної ради», майна, розташованого за адресою: вул. Кафедральна, 12, м. Луцьк, що перебуває на балансі та в користуванні Відокремленого структурного підрозділу «Волинський фаховий коледж Національного університету харчових технологій»; зобов’язання директору коледжу щодо забезпечення передачі майна у встановленому законом порядку, подання в місячний термін, з дня прийняття відповідного рішення, актів приймання-передавання на затвердження голові обласної ради.

«Запропонований проект рішення є таким, що:

  • по-перше, суперечить Конституції України, зокрема реалізації права громадян на освіту. Контингент здобувачів освіти коледжу становить 2206 осіб. Освітній процес відбувається відповідно до Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності, якими передбачено нормативні площі для забезпечення освітньої діяльності здобувачів освіти: площа навчальних приміщень для проведення освітнього процесу повинна становити від 2,4 м2 до 6 м2 на одного здобувача освіти, ліцензований обсяг на рік становить:

- освітньо-професійний ступінь фаховий молодший бакалавр – 550 осіб,
- освітньо-кваліфікаційний рівень кваліфікований робітник – 819 осіб,
- рівень профільної середньої освіти – 800 осіб.

14 років у зазначених приміщеннях провадиться освітній процес та готуються висококваліфіковані кадри сфери обслуговування за спеціальностями: Харчові технології, Готельно-ресторанна справа, Туризм; за професіями: кухар, офіціант, бармен, агент з організації туризму, адміністратор, майстер ресторанного обслуговування, слюсар-електрик з ремонту електроустаткування, електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин;

  • по-друге, містить ознаки нанесення шкоди іміджу міста Луцька та Волинської області: у коледжі навчаються здобувачі освіти соціально незахищених верств населення: діти-сироти, діти загиблих військовослужбовців, діти УБД, діти ВПО, діти з інвалідністю (130 осіб);
  • по-третє, несе пряму загрозу реалізації конституційного права громадян на працю, на достатній життєвий рівень для себе та своєї сім’ї: загальна облікова чисельність працівників коледжу становить 162 працівники. В колективі працюють одинокі матері, які самостійно виховують дітей, особи з інвалідністю, члени сімей, родин військовослужбовців ЗСУ, в тому числі загиблих. Вилучення площ призведе до скорочення обсягів освітньої діяльності, що, неминуче, призведе до скорочення педагогічного колективу та втрати робочих місць;
  • по-четверте, наносить шкоду діловій, міжнародній репутації найбільшого закладу фахової передвищої освіти Волинської області: у приміщеннях за адресою м. Луцьк, вул. Кафедральна, 12 відбувається освітній процес, вони є базами практики, навчальними лабораторіями, навчально-матеріальною базою реалізації різнопланових проєктів та програм за участі здобувачів освіти та педагогів коледжу, в тому числі міжнародних, зокрема міжнародного проєкту Європейського Союзу Erasmus+ ERASMUS-EDU-2023-CB-VET Project “CB-VET plus” № 101129249. На жовтень 2025 року, в рамках реалізації зазначеного міжнародного проєкту, на базі коледжу заплановано проведення Міжнародного фестивалю. Вилучення з балансу коледжу вказаних приміщень несе загрозу переривання реалізації діючих проектів та повернення грантових коштів, які були виділені для їх реалізації;
  • по-п’яте, грубо порушує гарантії академічної, організаційної, фінансової та кадрової автономії закладів освіти відповідно до Закону України «Про освіту», принципи автономії та самоврядування відповідно до Закону України «Про фахову передвищу освіту», ідеї забезпечення необхідних умов функціонування і розвитку установ відповідно до Закону України «Про професійну (професійно-технічну) освіту»: за час експлуатації зазначених приміщень, на їх відновлення, ремонт та реконструкцію було використано більше 60 млн. грн. державних і грантових коштів, внаслідок реконструкції загальна площа приміщень будівель зросла на 68,6 м2. Приміщення коледжу відповідають будівельним, санітарним нормам, правилам пожежної безпеки, нормам охорони праці, утримуються в належному стані, щорічно проводяться ремонти, оновлення та модернізація матеріально-технічної бази відповідно до сучасних вимог організації освітнього процесу закладів фахової передвищої освіти», - йдеться у петиції.

Олександр Новосад доадав, що вилучення площ, які забезпечують ліцензійні умови провадження освітньої діяльності, ставить під загрозу освітній процес та існування закладу освіти загалом.

Отож, враховуючи наведені аргументи, він пропонує зняти з розгляду сесії Волинської обласної ради проєкт рішення «Про закріплення майна на праві оперативного управління». Таким чином приміщення за адресою м. Луцьк, вул. Кафедральна, 12 залишаться на балансі та в користуванні Відокремленого структурного підрозділу «Волинський фаховий коледж Національного університету харчових технологій».

Читайте такожЧи заберуть приміщення у луцького коледжу харчових технологій

 

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *