"Луцькводоканал" першим в Україні встановив систему очистки повітря на каналізаційних станціях

  • Головна
  • НОВИНИ
  • "Луцькводоканал" першим в Україні встановив систему очистки повітря на каналізаційних станціях
image
Оля Коновалова / 06.07.2021 / 0 Коментарів

На найбільших каналізаційно-насосних станціях, які розташовані в спальних районах встановили ще дві системи озонування повітря.

Раніше такими системи вже були обладнані КНС №2 і №5. Інформують на сайті Луцькради.

Кожна система озонування ефективно очищує повітря від викидів, що виникають внаслідок функціональної діяльності каналізаційно-насосних станцій. Відтак, всі найбільші КНС у Луцьку, які перекачують стічні води, захищені від шкідливих випарів та неприємних запахів. Це засвідчили і відповідні заміри повітря.  

Робота обладнання полягає у розщепленні молекул забруднення з допомогою озону. Крім того, система працює в режимі реального часу, постійно фіксує і передає дані про стан повітря в зоні КНС. Заміри підтвердили повну відсутність будь-яких перевищень чи відхилень на КНС після впровадження систем озонування.

До слова, КП «Луцькводоканал» стало першим в Україні підприємством, яке встановило систему озонування на каналізаційно-насосній станції №2.

Очищення озоном – найбільш передова і сучасна система очистки повітря в його русі. Технологію, яку запровадило підприємство у Луцьку, вже підхопив і почав реалізовувати «Київводоканал». На сьогодні такі системи починають використовувати і в комерційному сегменті, на птахокомплексах, овочевих та зерносховищах по Україні. 

За словами керівника підприємства «Луцькводоканал» Віктора Гуменюка, реалізували ідею завдяки діяльності екологічного фонду, який також вдалось запровадити на підприємстві. До слова, екологічний фонд Ego2020 теж став першим серед водоканалів України такого типу.

«Така система очищення повітря вже давно розроблена і використовується у світі, а для України це – новинка. І ми першими в нашій державі вирішили використати цю інновацію та переконалися – озонування дає потужний ефект, – розповів Віктор Гуменюк. – На сьогодні маємо стабільну роботу озонаторів на всіх чотирьох найбільших КНС Луцька. За своїми властивостями озон значно потужніший за хлор та інші популярні окислювачі. Озон не тільки знешкоджує віруси і бактерії, але і впливає на мікроорганізми – дріжджі, плісняву, спори. Крім того, озон не залишає шкідливих продуктів, реагує на аміак, сірководень, меркаптани та на інші забруднювачі».

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *