Махінації з ремонтом Луцького геріатричного пансіонату: судили винного

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Махінації з ремонтом Луцького геріатричного пансіонату: судили винного
image
Назар Тарадюк / 16.08.2024 / 0 Коментарів

За підробку документів і шахрайство судили головного інженера підприємства «ПМК-Нова», що належить колишньому депутатові Луцької райради Володимиру Колодійчуку.

Справа стосувалася ремонту укриття для Луцького геріатричного пансіонату. За даними слідства, працівник фірми завищував у документах обсяги і вартість робіт, проте у суді він відбувся штрафом на 17 тисяч гривень. Про це йдеться у вироку Луцького міськрайонного суду Волинської області від 25 липня 2024 року, - пише «Сила правди».

 

3 жовтня 2023-го Луцький геріатричний пансіонат замовив у приватного підприємства «ПМК-Нова» поточний ремонт приміщення підвалу для облаштування в ньому укриття за 1,14 мільйона гривень. Виконати роботи підрядник повинен був до кінця того ж року. Проте 26 грудня сторони зменшили суму договору до 905,3 тисячі гривень і розірвали його. Причиною розірвання вказувалося невиконання умов договору фірмою. Пізніше поліція почала перевірку цього ремонту. 

З’ясувалося, що під час виконання робіт головний інженер приватного підприємства Сергій Філіпчук склав і завірив два акти виконаних робіт – від 19 жовтня та 16 листопада. Жовтневий акт № 1 стосувався влаштування бетонного вимощення, а в акті № 2 від листопада вказувалося влаштування бетонних підпірних стін і стін підвалів, також влаштування бетонних сходів та вимощення з бетону. Ці документи Філіпчук віддав на підписання директору ПП «ПМК-Нова» і запевнив його, що всі роботи відповідають обсягам та вартості. 

Надалі керівник фірми підписав акти та передав їх замовнику – Луцькому геріатричному пансіонату Волинської обласної ради. На цій підставі держказначейство переказало приватному підприємству у жовтні-листопаді минулого року 398 тисяч гривень.

Водночас, як встановила під час слідства судова будівельно-технічна експертиза, роботи в актах були завищені майже на 44 тисячі гривень. 

Ще під час слідства Сергій Філіпчук уклав угоду при визнання своєї вини. Разом з кримінальною справою цю угоду передали до суду на початку липня 2024 року. Головного інженера приватної фірми «ПМК-Нова» звинувачували за статтями про підробку документів (ч.2 ст.358 КК України) та заволодіння чужим майном шляхом обману (ч.1 ст.190 КК України). 

«У підготовчому судовому засіданні Сергій Філіпчук беззастережно визнав свою винуватість у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.190, ч.2 ст.358 КК України, та повністю підтвердив обставини їх вчинення. У вчиненому щиро розкаявся, зазначаючи, що погоджується на призначення узгодженого покарання», – йдеться у вироку суду.

Пом’якшувальною обставиною у суді назвали добровільне відшкодування Філіпчуком завданих збитків. Тож 25 липня 2024 року суд затвердив угоду та призначив йому покарання у вигляді 17 тисяч гривень штрафу.

Співвласниками зареєстрованої у селі Рованці Луцького району фірми «ПМК-Нова» є Борис Коваль та Володимир Колодійчук. За даними аналітичної системи «YouControl», Борис Коваль з 2014 року також є директором підприємства. У 2006 році він був кандидатом в депутати Верховної Ради України від Блоку Бориса Олійника та Михайла Сироти, а на момент виборів обіймав посаду головного інженера луцького ТОВ «ПМК 20». 

Володимир Колодійчук у 2010 році обирався депутатом Луцької районної ради від ВО «Батьківщина». На момент обрання він працював виконробом у ВАТ «Луцьке ПМК 20». 

У 2013 році його визнали винним у справі щодо порушення вимог фінансового контролю. Суд встановив, що Колодійчук умисно не подав декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2012 рік у встановлений строк – до 1 квітня 2013 року. 

Слід додати, у 2019 році Департамент регіонального розвитку та ЖКГ Волинської облдержадміністрації замовляв у приватного підприємства «ПМК-Нова» утеплення стін житлового корпусу Луцького геріатричного пансіонату за 3,48 мільйона гривень. Цей договір досі не виконаний. А у 2020 році Луцький геріатричний пансіонат замовляв у підприємства поточний ремонт свого нежитлового приміщення за 17 тисяч гривень.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *