На місці садиби архітектора Яніцького у Луцьку хочуть звести багатоквартирний будинок

  • Головна
  • НОВИНИ
  • На місці садиби архітектора Яніцького у Луцьку хочуть звести багатоквартирний будинок
image
Оля Коновалова / 30.11.2022 / 0 Коментарів

У Луцьку на місці, де зовсім нещодавно був будинок-садиба архітектора Казимира Яніцького хочуть звести багатоквартирний будинок. Про це стало відомо під час сесії Луцької міської ради 30 листопада.

Зокрема, обранці громади сьогодні розглядали проєкт рішення про затвердження ТзОВ «КАЛИТА ДЕВЕЛОПМЕНТ» проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та зміну її цільового призначення для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури.

Втім, депутати не підтримали таке рішення.

"Ми не маємо жодної інформації про те, що там хочуть будувати, який стиль, який будинок має бути. Попередня садиба була збудована в стилі необароко, але на жаль він не зберігся. Минулі роки ми шукали власників цієї земельної ділянки, щоб привести її у відповідність і зберегти цю пам'ятку, тоді ми їх знайти не могли, а сьогодні вони вже хочуть тут будувати", - зазначив депутат Андрій Білан.

Нагадаємо, що свого часу будинок назвали справжнім «еталонним зразком житлового будівництва 20-х років ХХ століття, в якому були втілені передові технології будівництва та облаштування».

Авторка книги «Архітектура і містобудування Західної Волині 1921-1939 років» Ольга Михайлишин включила будівлю до своєї праці як унікальний зразок індивідуальної житлової забудови, приклад «садибного» стилю, який увібрав давні традиції будівництва на теренах Волині та Речі Посполитої, зокрема місцеве бароко та ренесанс.

За інформацією краєзнавця Вальдемара Пясецького, будували його відомі луцькі підприємці кінця ХІХ – початку ХХ століття Кронштейни. У будинку мешкав лучанин Ян Сушинський – другий президент Луцька, який став співзасновником Волинського музею (нині Волинський краєзнавчий музей), прислужився до розбудови міста після Першої світової війни.

Також будинок був у власності архітектора Казимира Яніцького, який реалізував на Волині низку проектів, найвідомішим із яких є споруда Окружного Земельного Управління, нині тут знаходиться Волинський краєзнавчий музей. За часів радянської влади приміщення використовували як житло для перших осіб області.

Як зникала архітектурна історія – дивіться у відео з висоти пташиного польоту.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *