На окупованій Херсонщині школи хочуть перевести на російські освітні програми

  • Головна
  • НОВИНИ
  • На окупованій Херсонщині школи хочуть перевести на російські освітні програми
image
Оля Коновалова / 08.06.2022 / 0 Коментарів

Окупація влада на Херсонщині продовжує встановлювати свої порядки у різних сферах — освіті, інфраструктурі, комунікаціях.

Зокрема, окупаційна адміністрація Херсона провела збори директорів місцевих шкіл, на яких було висунуто вимогу з 1 вересня розпочати навчальний процес за російськими освітніми програмами. Із близько 60 присутніх директорів шкіл пропозицію прийняли лише двоє. Відповідно, їм доручено провести збори своїх педколективів та змусити підлеглих переоформитись за російським законодавством уклавши договори з окупаційною адміністрацією.

Читати також: Окупанти вивезли з маріупольських шкіл «розумні дошки»

Аналогічні збори проведено з працівниками Херсонської дирекції залізничних перевезень Укрзалізниці. Представники окупаційної адміністрації повідомили, що гроші будуть виплачуватись лише тим працівникам, які підуть на співпрацю. При цьому, розмір виплат буде вдвічі меншим ніж чинні зарплати Укрзалізниці.

Очевидно, що окупаційна адміністрація Херсона не має достатніх фінансових ресурсів із забезпечення життєдіяльності міста в умовах окупації. До того ж у найближчій перспективі надходження цих фінансових ресурсів не планується.

Читати також: На Луганщині розклеюють листівки з погрозами для окупантів

Також в місті продовжується продаж sim-карт російських мобільних операторів. Наразі спостерігається суттєвий дефіцит карт на ринку мобільних послуг. Під час продажу sim-карт продавці фотографують першу та другу сторінку паспортів громадян України.

Для повного контролю телекомунікаційних послуг окупанти завершують з’єднання мереж окупованої частини Херсонської області та рф (через ТОТ АР Крим). Доступ до частини українських інтернет-сайтів та послуг онлайн-банкінгу заблоковано. Телекомунікаційне обладнання українських операторів «Kyivstar» та «Vodafone» налаштоване на роботу через рф.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *