На Волині відремонтують найбільшу сільську школу. ФОТО

  • Головна
  • НОВИНИ
  • На Волині відремонтують найбільшу сільську школу. ФОТО
image
Оля Коновалова / 06.07.2021 / 0 Коментарів

У Підгайцівському навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня – гімназія» до кінця року капітально відремонтують дах та утеплять фасад 3-ох поверхової частини будівлі. Для цього у бюджеті Підгайцівської громади передбачили 7 мільйонів 369 тисяч гривень. Інформує пресслужба Підгайцівської сільської ради.

Підгайцівська гімназія – найбільша сільська школа Волині, у якій навчається 960 учнів. Однак, у порівняні з іншими школами громади, приміщення навчального закладу перебуває у значно гіршому стані, тому депутатський корпус Підгайцівської сільської ради прийняв рішення зробити капітальний ремонт у корпусі, де навчаються діти із 5-го по 11 клас.

Будівельні експерти оглянули будівлю та виявили чимало недоліків, які планують ліквідувати у ході ремонтних робіт.

За словами заступника Підгайцівського сільського голови Леоніда Гроголя, під час обстеження триповерхового корпусу школи встановили, що навколо будівлі відсутнє вимощення та утеплення цоколя, через що ливневі води постійно підтоплюють підвальні приміщення та підмивають фундамент школи. Також зруйновані сходи спуску у підвал, руйнується та протікає дах школи, немає організованого водозливу з покрівлі, відсутнє огородження по контуру даху.

Директорка Підгайцівської школи Лариса Ляшук зазначає, що окрім робіт, які передбачають утеплення стін та заміни даху, до початку навчального року вирішили обладнати пандус, оскільки одна з учениць школи, яка має порушення роботи опорно-рухового апарату, цьогоріч із початкової школи переходить у 5-ий клас і навчатиметься у корпусі, який ремонтуватимуть.

Окрім пандусу, до початку навчального року відремонтують та адаптують для цієї категорії дітей вбиральню на першому поверсі.

Леонід Гроголь розповідає, що робочим проєктом передбачено капітальний ремонт даху площею 890 метрів квадратних із заміною дерев’яних елементів, накриття покрівлі металопрофілем, влаштування водостічної системи та блискавкозахисту, вогне- та біозахисна обробка деревини.

Утеплення фасаду охопить роботи з утеплення зовнішніх стін, надземної і підземної частини цоколя, дверних та віконних відкосів, утеплення горищного перекриття, влаштування ґанків над входами в будівлю.

«Триповерховий корпус у нас – найхолодніший, стіни тут мають товщину на півтори цеглини, тому утеплення навчальних приміщень дозволить нам економити на опаленні та зробить перебування дітей у стінах школи максимально комфортним», - зазначає Лариса Ляшук.

Заступник сільського голови, своєю чергою, наголосив, що після капремонту товщина стіни збільшиться на 16 сантиметрів, цього, на його думку,має вистачити.

«Найближчим часом Відділ освіти, культури, молоді та спорту Підгайцівської сільської ради оголосить тендер на виконання будівельних робіт у Підгайцівському НВК. Сподіваюсь, він відбудеться і вже у серпні капремонт зможуть розпочати. На виконання робіт потрібно орієнтовно 3 місяці», - резюмував Леонід Гроголь.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *