У Луцьку стартувала дводенна конференція «Шляхи покращення інклюзії в малих і середніх громадах», яка об’єднала представників органів влади, громад, міжнародних партнерів та експертів у сфері соціального захисту, освіти та цифровізації.
Захід проходить у межах проєкту «Партнерство задля підвищення інклюзивності Горохівської та Рожищенської громад», що реалізується за підтримки UNDP Ukraine / ПРООН в Україні та фінансується Урядом Швеції, - інформують на сторінці Волинської ОВА.
Участь у конференції взяла заступниця начальника Волинської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Вікторія Левчук. Вона розповіла про впровадження цифрових рішень, зокрема у ЦНАПах, що робить адміністративні послуги доступнішими для людей. В області працюють 53 ЦНАПи та 1 мобільний ЦНАП в Устилузі, 126 віддалених робочих місць, наявні місця самообслуговування, а також 20 Центрів адміністративних послуг забезпечені мобільними валізами – технічними комплектами, що дозволяють надавати адміністративні послуги людям, які не можуть самостійно дістатись до центрів.
«Наше гасло – послуги йдуть до людей, а не люди за послугами. Але разом із цифровими рішеннями, кожному, хто звертається за послугами, важливе й звичайне людське ставлення: підтримка, увага, розуміння», – наголосила Вікторія Левчук.
Звертаючись до представників громад, заступниця голови Волинської ОДА з цифровізації підкреслила, що успіх цифровізації Волині першочергово є заслугою кожної з громад, адже саме вони впроваджують зручні та доступні послуги для людей.
Про розвиток соціальних послуг у громадах області розповіла директорка обласного департаменту соціального захисту населення Оксана Гобод. Вона наголосила, що сильна громада – це та, яка підтримує своїх мешканців: від сімей з дітьми до ветеранів. Саме з цією метою в області розвивають послуги денного догляду, раннього втручання, будинки підтриманого проживання, Центри життєстійкості та ін.
«Чим більше ми допомагаємо родинам, тим міцнішою стає громада», – зазначила посадовиця.
Також у межах першого дня конференції обговорювали інклюзію в освіті, фізичну реабілітацію осіб з інвалідністю, створення інклюзивних бібліотек та інші успішні практики Волині та, зокрема, Рівненщини.
Коментарів немає
Залишити коментар