На Волині обговорили вдосконалення надання соцпослуг

image
Назар Тарадюк / 28.05.2025 / 0 Коментарів

В Україні удосконалили порядок надання соціальних послуг.

Тому ключові зміни обговорили на оперативній нараді начальника Волинської ОВА, - інформують на сторінці облдержадміністрації.

Про зміни в законодавстві щодо порядку надання соціальних послуг, які вступлять в дію з 16 червня 2025 року поінформувала директорка департаменту соціального захисту населення ОДА Оксана Гобод.

Зокрема, закон «Про внесення змін до Закону України «Про соціальні послуги» передбачає удосконалення надання соцпослуг та осучаснення окремих норм.

«Для прикладу, попередній закон визначав 18 соціальних базових послуг, які повинні надаватися органами місцевого самоврядування і фінансуватися з місцевого бюджету. Також внесено зміни, де, окрім надання базових соціальних послуг, запроваджують послуги загальнодержавного значення, які фінансуватимуться з державного бюджету. Загалом прийняті зміни посилять роботу надавачів соціальних на місцях», - зазначила Оксана Гобод.

Окрім того, новими змінами пропонується більш чітка класифікація надавачів соціальних послуг за формою власності та організаційно-правовою формою. Нині їх розмежовують на державну, комунальну та приватну власність. Також унормовується можливість надання соціальних послуг як дистанційно, так і на підставі укладеного договору в електронній формі, тобто через застосунок Дія.

Зауважують, що до базових соціальних послуг додали ще одну – це фізичний супровід осіб, які мають порушення опорно-рухового апарату та пересуваються на кріслах колісних.

Передбачили змінами й відповідальність органів місцевого самоврядування – за порушення вимог законодавства про соціальні послуги можлива кримінальна, адміністративна та дисциплінарна відповідальність.

Враховуючи сказане, начальник ОВА Іван Рудницький звернувся до голів громад з проханням проаналізувати ситуацію на місцях: які потреби є і для яких категорій населення.

«Поспілкувавшись днями із представниками громадських організацій для людей з інвалідністю, стало зрозуміло, що не у всіх громадах враховано їх потреби. На мою думку, аналіз передбаченої державою підтримки, дасть змогу зрозуміти, де треба підсилити це місцевими бюджетами. І затвердити програми підтримки під відповідний запит у суспільства. Це можна зробити лише спільно з громадами, вивчивши потреби різних категорій населення», - підсумував Іван Рудницький.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *