У Волинській обласній державній адміністрації відбулося засідання Ради безбар’єрності, на якому учасники обговорили результати моніторингу та оцінки рівня доступності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю в області.
Про це інформують на сторінці ОВА.
У 2024 році, згідно з визначеним Кабінетом Міністрів України переліком, в області проводився моніторинг та оцінка ступеня безбар’єрності об’єктів соціальної інфраструктури. До переліку увійшли заклади освіти, охорони здоров’я, ЦНАПи, об’єкти благоустрою, соціального захисту, а також залізничні та автовокзали.
Загалом протягом року обстежили 4566 об’єктів. Важливим нововведенням стало розширення категорій дослідження – цьогоріч до аналізу також включено вулиці, зупинки громадського транспорту та інші елементи міського благоустрою.
«Цей документ – результат спільної роботи міністерств, обласних адміністрацій, експертів та громадських організацій. У ньому враховано попередній досвід і нові виклики, пов’язані з воєнним станом. План містить конкретні завдання та строки їх виконання для створення безбар’єрного простору у наших містах та селах, – зауважив заступник голови Волинської ОДА Денис Денищенко. – На сьогодні близько третини громад уже обстежені. Наші фахівці перевіряють ті об’єкти, які були задекларовані як безбар’єрні. Проте, на жаль, стовідсотково доступних об’єктів у нас поки немає».
Т.в.о. начальника управління містобудування та архітектури ОДА Василь Василенко представив результати моніторингу:
- Заклади охорони здоров’я – лише 63,9% частково доступні;
- Заклади освіти – 84% доступні або частково доступні, з них лише 16% повністю безбар’єрні;
- Об’єкти благоустрою – 13,9% повністю доступні;
- ЦНАПи – 28,3% відповідають критеріям доступності;
- Споруди цивільного захисту – лише 3,9% безбар’єрні;
- Залізничні вокзали – 30% безбар’єрні;
- Автовокзали – відсутність повної безбар’єрності.
Також учасники засідання ознайомилися з кращими практиками реалізації маршрутів безбар’єрності. Заступниця директора департаменту містобудування Луцької міської ради Софія Гула презентувала новий маршрут для людей з інвалідністю.
Радник Луцького міського голови з питань інклюзії Євген Сивопляс розповів про результати обстеження проспекту Перемоги, проспекту Василя Мойсея та вулиці Винниченка.
Зокрема, виявили проблеми в доступності до Волинської обласної клінічної лікарні.
«Коли ми ходимо у здоровому тілі, тримаємо ручку – ми не помічаємо деталей. Але саме ці деталі стають викликами для людей з інвалідністю, – зазначив Євген Сивопляс.
Заступниця міського голови Луцька Ірина Чебелюк зазначила, що Луцька громада активно переглядає стан доступності об’єктів та визначає пріоритетні зони для адаптації.
«Усі технічні норми можуть бути дотримані, але це ще не гарантує повну безбар’єрність. Наше завдання – створити умови, які справді відповідають потребам людей», – наголосила Ірина Чебелюк.
Перший заступник Володимирського міського голови Ярослав Матвійчук презентував майбутній маршрут доступності, який охопить центральні вулиці міста. У межах ініціативи до маршруту включать ТМО, офіс ГО «ВетеранХаб» та управління соціального захисту.
«Створення безбар’єрного простору – це не лише про інфраструктуру, а й про свідомість суспільства. Масштабне обстеження допомогло отримати об’єктивну картину стану доступності на Волині, визначити проблемні ділянки та окреслити пріоритети», – підсумував засідання заступник голови ОДА Денис Денищенко.
Коментарів немає
Залишити коментар