На Волині площа торфовищ сягає 360 тисяч гектарів.
Про це стало відомо під час воркшопу «Відновлення та збереження торфовищ в Україні: міжнародні зобов'язання, ефективні шляхи відновлення та впровадження сталої практики палюдикультури», який відбувся 26 вересня в Луцьку, - повідомили на сайті Волинської ОВА.
Захід організували в рамках проєкту «Сприяння сталому тваринництву та збереження екосистем на півночі України», що фінансується Глобальним екологічним фондом (GEP) та реалізується через Програму розвитку ООН (UNDP) в Україні. Проєкт реалізується у семи областях: Волинській, Рівненській, Житомирській, Київській, Хмельницькій, Вінницькій та Чернігівській. Він передбачає:
- розроблення інтегрованих планів сталого землекористування для 83 громад;
- відновлення земель і сприяння сталих методів виробництва продуктів тваринництва;
- збереження і відновлення природних середовищ існування, зокрема, торфовищ;
- розроблення системи вимірювань, верифікації та звітності для оцінки, а також зменшення потоків парникових газів на торфовищах тощо.
Участь у воркшопі взяли директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Юрій Юрченко, начальниця управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації Леся Герасимчук, заступник начальника управління економічного розвитку, інвестицій, туризму та курортів обласної державної адміністрації Андрій Ткачук та спеціалісти профільних структурних підрозділів. Також серед присутніх – очільники РДА, представники територіальних громад області, координатори проєкту, експерти з розвитку тваринництва та науковці.
Під час заходу представили плани впровадження проєкту та виклики, які постають перед областю.
Як розповів Андрій Ткачук, наша область має найбільший обсяг покладів торфу. А саме – площа торфовищ на Волині сягає 360 тисяч гектарів. Тож реалізація проєкту сприятиме не лише охороні довкілля, але й підвищуватиме спроможності громад у залученні фінансування та розвиватиме економіку поліських територій.
Коментарів немає
Залишити коментар