На Волині розглянули ключові аспекти програми «Обʼєднані наставництвом», яка має на меті забезпечити індивідуальну підтримку для дітей, позбавлених батьківського піклування, та створення умов для їх соціалізації й адаптації в громадах.
Заступник голови ОДА Роман Романюк взяв участь в онлайн-презентації програми «Обʼєднані наставництвом: роль громади в реалізації діяльності з наставництва для дітей та молоді у Волинській області». Про це інформують на сторінці облдержадміністрації.
Захід ініційований Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей. Також у заході взяли участь представники структурних підрозділів ОВА та директори освітніх закладів, у структурі яких є пансіон.
Також були представлені основні компоненти програми, окреслені ролі та обов’язки залучених сторін, а також знайомство з діяльністю організацій, що вже долучені до ініціативи.
Наголошують, що наставництво – це один зі способів індивідуальної підтримки та допомоги дитині, яка втратила батьків та постійно проживає у закладі для дітей. Іншими словами, це допомога у соціалізації дитини, яка не має сім’ї.
Наставниками можуть стати повнолітні дієздатні особи, які пройшли спеціальне навчання та підготовку у центрах соціальних служб, мають бажання допомагати дитині в її розвитку, соціалізації чи профорієнтації. Наставництво здійснюється на безоплатній основі та не передбачає спільного проживання. Наставник спілкується з дитиною, підтримує з нею зв’язок у зручний для обох спосіб та час.
На Волині уже є регіональні тренери, які забезпечуватимуть підготовку наставників. Це працівники Волинського обласного центру соціальних служб.
Софія Юдіна, представниця Офісу дітей та молоді «ДІйМО» – презентувала концепцію програми та поділилась особистим досвідом наставництва щодо дитини, яка є випускницею інтернатного закладу.
Заступник голови ОДА Роман Романюк наголосив, що реалізація Стратегії забезпечення права кожної дитини на зростання в сім’ї передбачає комплексну підготовку вихованців інституцій до самостійного життя, їхнє соціальне включення та адаптацію в умовах громади.
«На жаль, не всі діти, які постійно перебувають у закладах, мають можливість реалізувати себе чи отримати необхідну підтримку для орієнтації в реальному житті. Саме тому наставник – значимий дорослий у житті дитини – може стати тією опорою, яка допоможе, підтримає і направить, – зазначив Роман Романюк. – Наставництво – це не лише соціальна ініціатива, а інвестиція в сталий розвиток суспільства: воно зменшує соціальні ризики, зміцнює людський капітал і посилює соціальну згуртованість».
Коментарів немає
Залишити коментар