На Волині «швидка» скасувала закупівлю спецавто та купила дорожче

  • Головна
  • НОВИНИ
  • На Волині «швидка» скасувала закупівлю спецавто та купила дорожче
image
Назар Тарадюк / 28.11.2024 / 0 Коментарів

У 2024 році КП «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» активно купує спецавтомобілі.

У червні медустанова уклала угоду на постачання чотирьох авто за понад 10 мільйонів гривень. У вересні оголосила запит ціни на аналогічний лот, але скасувала його ще до укладення угоди. Менш ніж через два місяці закупівлю оголосили ще раз, цього разу договір підписали, але авто подорожчали. Інформація про це розміщена у системі публічних закупівель «Prozorro», - пише «Сила правди».

Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф планував витратити 13,6 мільйона гривень на чотири спеціалізовані санітарні автомобілі екстреної медичної допомоги типу С. 

Відповідний запит цінової пропозицій медзаклад зробив 29 жовтня. Участь у закупівлі взяли два підприємства: ТОВ «Автоспецпром» з ціною 12 мільйонів гривень і ТОВ «Ксенко Авто Продакшн» з переможною ставкою – 11,7 мільйона гривень. Вже 4-го листопада сторони уклали договір, згідно з яким протягом місяця «Ксенко Авто Продакшн» має поставити волинським медикам чотири автомобілі «Volkswagen Crafter».

Згідно з технічними характеристиками предмета закупівлі, транспортні засоби повинні мати не менше чотирьох місць, а також вміщати хоча б одні ноші. Крім того, «швидкі» мають бути оснащені кисневим балоном, приладом відсмоктування, монітором тиску крові, дефібрилятором-монітором, небулайзером, апаратом для штучної вентиляції легень, електрокардіографом з функцією дистанційної передачі ЕКГ, холодильником для медикаментів та іншим обладнанням.

Товариства «Ксенко Авто Продакшн» зі столиці та «Автоспецпром» з Київської області вже втретє у 2024 році пропонують автомобілі для волинської «швидкої». Вони конкурували в червні, коли обласний центр екстреної меддопомоги закупив у фірми «Автоспецпром» чотири машини на базі Citroen Jumper за понад 10 мільйонів гривень. Ці підприємства також брали участь у вересні цього року в скасованій закупівлі, коли за чотири Citroen Jumper дешевшу ціну запропонував також «Автоспецпром» – 10,8 мільйона гривень. Тоді причиною відміни торгів назвали скорочення видатків державної установи.

Обидві фірми займаються виробництвом медичних спецавтомобілів та обладнання до них. ТОВ «Автоспецпром» на українському ринку більше 12 років. Під час пандемії коронавірусу підприємство активно забезпечувало медзаклади країни апаратами ШВЛ. Кінцевими бенефіціарами підприємства нині є Герман Фісталь, а також його родич Артем Фісталь.

У березні 2023 року поліція проводила на території «Автоспецпрому» слідчі дії у кримінальній справі щодо зловживання службовим становищем та заволодіння коштами. Нині ж у суді перебуває позов Офісу генпрокурора до «Автоспецпрому» про стягнення пені в сумі 13,5 мільйона гривень, який стосується одного з договорів.

Товариство «Ксенко Авто Продакшн» засноване майже 5 років тому. Згідно з даними аналітичної платформи «YouControl», фірма належить Валерію Відасову, Олександру Кучерявіну та Олександру Черкашину. За час існування вона отримала державних замовлень на понад 671 мільйон гривень. Підприємство пов’язане з одним з найбільших постачальників медичного обладнання України – ТОВ «Ксенко». Обидві компанії у 2020-2021 роках розташовувалися в одному офісі, а власник фірми «Ксенко Авто Продакшн» Олександр Черкашин у 2015 році був представником «Ксенко».

У 2023 році медичний директор Волинського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Анатолій Каленюк став фігурантом кримінальної справи. Слідство стверджує, що він вимагав від представника фірми «Медсервіс Луцьк» 20% «відкату» за перемогу на тендері.

Читайте також: Волинські медики купують «швидкі» у фірми з російським «шлейфом»

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *