На Волині сільрада судиться з Держаудитом

image
Назар Тарадюк / 05.12.2023 / 0 Коментарів

Порушення у закупівлі послуг з ремонту вулиці Шкільної у Підгайцях за майже 14 мільйонів гривень виявили аудитори та вимагають розірвати договір з підрядником.

Сільська рада не погоджується з цим і подала позов до управління Північного офісу Державної аудиторської служби у Вінницькій області. Інформація про це міститься у системі закупівель Prozorro, - пише Центр журналістських розслідувань «Сила правди».

У цьому тендері змагалося два учасники: ТОВ «Житлобуд-2» та ПП «Ространс» з ціновими пропозиціями 13,8 та 13,9 мільйона гривень. В аукціоні конкуренти знизили ціни на однакову суму з різницею лише в одну гривню. Тож перемогу отримало ТОВ «Житлобуд-2» з ціною 13 мільйонів 709 тисяч 851 гривню. Власником та керівником компанії «Житлобуд-2» є колишній депутат Волинської обласної ради Леонід Стефанович, зять якого Сергій Бохонко мешкає у Підгайцівській громаді і у 2020 році балотувався у депутати цієї громади.

Через деякий час після завершення закупівлі управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області провело її моніторинг і виявило порушення. Зокрема, встановили, що підрядник зазначив одноківшевий екскаватор як свій хоча за технічним паспортом його власником є приватне підприємство «Ефект». До речі, ПП «Ефект» належить вже згаданому Сергію Бохонку, зятю Леоніда Стефановича. 

Також аудитори виявили, що підрядник надав договір оренди техніки, укладений з ТОВ «Унідор Сервіс», але техніка, зазначена в ньому, належить іншим підприємствам – ТОВ «Унідор Плюс» та ТОВ «Унідор Буд».

Крім неточностей у документах на техніку, також встановили, що «Житлобуд-2» не надав листа про спроможність почати та виконувати роботи без отримання попередньої оплати, якого вимагав замовник у тендерній документації.

Відповідно до законодавства, замовник мав би відхилити таку пропозицію, однак не зробив цього. Тож, аудиторська служба зобов’язала усунути порушення шляхом розірвання договору. 

Втім, Підгайцівська сільрада не погодилась з таким висновком і намагається скасувати його у судовому порядку. Справу розглядатиме Волинський окружний адміністративний суд.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *