На Волині судили підприємців, які постачали деталі до рф під час війни

  • Головна
  • НОВИНИ
  • На Волині судили підприємців, які постачали деталі до рф під час війни
image
Назар Тарадюк / 04.03.2024 / 0 Коментарів

У Луцьку за постачання під час війни конвеєрних роликів в росію судили трьох власників дніпропетровської фірми «АДС Сервіс Груп».

Про це йдеться у вироку Луцького міськрайонного суду від 16 лютого 2024 року, - пише «Сила правди».

Дніпропетровська фірма «АДС Сервіс Груп» працює з 2012 року. Підприємство займається торгівлею та виробництвом машин і устатковання для добувної промисловості та будівництва. Його створили Віталій СавченкоЄвген Діжа і Антон Антропов. У 2016 році Діжа вийшов зі складу засновників підприємства, проте залишився працювати на фірмі. 

У липні-вересні 2022 року «АДС Сервіс Груп» продало дві партії конвеєрних роликів. Перша – 500 штук загальною вартістю 2600 євро. Друга – 372 штуки загальною вартістю 3216 євро. Деталі везли через фірму-посередника в Таллінні – «United Stream OU». А кінцевим покупцем було «ООО «Гранд Корвет» у санкт-петербурзі.

російський «Гранд Корвет» працює з 2009 року. Підприємство має порівняно малий статутний капітал – 10 тисяч російських рублів та три працівника в штаті. Проте у минулих роках фірма мала більше десятка контрактів в російських держзакупівлях. Основними замовниками були «Виборгський суднобудівний завод» у Ленінградській області, «Суднобудівний завод «Вимпел» у Рибінську Ярославської області та судноремонтний завод у Полярному Мурманської області. Останній, зокрема, ремонтує воєнні кораблі.

Державні контракти «Гранд Корвету»

 

Як йдеться у вироку Луцького міськрайонного суду, засновник та керівник дніпропетровської фірми Віталій Савченко організував виробництво конвеєрних роликів для «Гранд Корвету». Євген Діжа та Антон Антропов узгоджували постачання товару до росії. 

«Антон Антропов, у якого склались сталі комерційні відносини з підприємствами держави-агресора, узгодив питання юридичного оформлення угоди поставки «конвеєрних роликів» удаваному контрагенту з Європейського Союзу і надалі кінцевому покупцю «ООО «Гранд Корвет», погодив асортимент продукції, а також здійснив контроль безпосереднього постачання до російської федерації товару, виготовленого даним підприємством», – йдеться у вироку.  

З відкритих джерел відомо, що до 2007 року Антон Антропов працював на запорізькому підприємстві «Дніпроспецсталь».  

Під час слідства усі троє уклали угоду про визнання винуватості. Цю угоду разом з обвинувальним актом передали до суду у січні 2024-го. Розглядаючи її, суд врахував обставини, які пом’якшують покарання – повне визнання провини обвинуваченими, щире каяття, сприяння розкриттю кримінального правопорушення.

Вироком від 16 лютого Луцький міськрайонний суд затвердив угоду та визнав усіх трьох винними у провадженні господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором (ч.2 ст.28, ч.4 ст.111-1 КК України). Їм призначили покарання у вигляді трьох років позбавлення волі з посадовими обмеженнями на 10 років. Разом з тим, усіх трьох звільнили від відбування покарання – з іспитовим строком на 2 роки.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *