Визначений виконавчою службою 10-денний термін, упродовж якого релігійна громада Свято-Успенського собору упц мп у Володимирі мала звільнити будівлю, минув 8 квітня.
Про це начальниця Володимирського відділу державної виконавчої служби в області Лариса Іщук розповіла
Свято-Успенський кафедральний собор у Володимирі — об'єкт культурної спадщини національного значення і є державною власністю. Майновий комплекс пам'ятки охоплює Свято-Успенський собор (мур) 1156 року, будинок із дзвіницею (мур) 1494 року і мури з брамами 17 століття.
Не лише Свято-Успенський кафедральний собор, але й інші культові споруди, релігійна громада мала передати державі до 1 липня 2024 року. Тоді закінчився договір про безплатне користування майном, розповів юрист облдержадміністрації Олександр Гаргола. Священнослужителі храм не залишили, і обласна держадміністрація звернулася до суду.
Виконавче провадження щодо релігійної громади відкрили 25 березня 2025 року. За 10 днів парафія мала передати майно облдержадміністрації, сказала державна виконавиця Володимирського відділу державної виконавчої служби Лариса Іщук. З її слів, через невиконання рішення суду релігійну громаду оштрафували на 5100 гривень.
"Від сьогодні (з 8 квітня — ред.) надано новий термін на 10 робочих днів і знову буде після сплину 10 днів виконавець перевіряти виконання рішення. Тоді буде повторно накладений штраф і будемо звертатись в правоохоронні органи про порушення кримінальної відповідальності", — сказала Лариса Іщук.
Священники української православної церкви московського патріархату наразі продовжують правити служби в соборі.
У телефонному коментарі митрополит Володимир-Волинський і Ковельський упц Володимир сказав, що не розуміє, чим їхня релігійна громада не вгодила суспільству.
"Рішення це є політичне. Я є законопослушний громадянин, а моя громада так само, яка сьогодні плаче. Я не знаю, чим ми так не вгодили..." — сказав митрополит.
Успенський собор — головна святиня Володимира. Його побудували як князівську усипальницю, і про це йдеться у літописах, розповіла завідувачка сектору державного історико-культурного заповідника "Стародавній Володимир" Світлана Федосєєва.
"Це одні з небагатьох споруд домонгольського часу, які збереглися на території Волині і території України. Собор був побудований Мстиславом Ізяславовичем, сином Ізяслава Мстиславовича, київським князем. Він княжив тут починаючи із 1156 по 1160. Власне, 1160 роком у нас іде датування Успенського собору, хоча, можливо, будівництво почалося раніше", — зазначила волинянка.
Начальник відділу представництва інтересів у судах, юрист Волинської облдержадміністрації Олександр Гаргола розповів: Успенський собор — це насамперед пам’ятка архітектури, тож його майно вже передане на баланс заповідника "Стародавній Володимир", який буде опікуватися ним надалі.
До слова, з 1 липня священники місцевої єпархії упц мп мали покинути святиню через закінчення договору оренди. Проте настоятель Володимир-Волинської єпархії упц мп категорично відмовився підписувати акт комісії про передачу майна пам’ятки державі. Він також намагався оскаржити в суді рішення адміністрації про розірвання договору оренди у воєнний час. Господарський суд заяву єпархії повернув без розгляду на доопрацювання.
Читайте також: На Волині упц мп хочуть «виселити» із собору: суд відкрив провадження
12 листопада Господарський суд Волинської області ухвалив рішення: договір безоплатного користування комплексом споруд Успенського собору у Володимирі з упц мп не буде продовжено.
Пізніше стало відомо, що У Рівному суд відклав розгляд апеляції по собору на Волині.
Раніше ми писали, що у Володимирі упц мп виселили з собору: рішення суду.
Коментарів немає
Залишити коментар