На Волині в новому році відбулася перша «оперативки»: про що говорили

  • Головна
  • НОВИНИ
  • На Волині в новому році відбулася перша «оперативки»: про що говорили
image
Назар Тарадюк / 06.01.2025 / 0 Коментарів

Голова Волинської ОВА Іван Рудницький провів першу в новому році оперативну нараду, на якій обговорили газозабезпечення на випадок надзвичайних ситуацій.

Такі «оперативки» є щотижневими та проводяться за участю голів обласної та міської ради, районів, громад, керівників правоохоронних органів, держустанов та підрозділів ОДА.

Як наголосив Рудницький, у такий спосіб можуть спільно та оперативно реагувати на проблемні питання в регіоні, які стосуються області загалом та мешканців зокрема.

«Отже, обговорили газозабезпечення на випадок надзвичайних ситуацій. Є перелік груп споживачів, такі як соціальна сфера, населення, промисловість та інші з визначеною черговістю зниження газопостачання. Також є список підприємств, які підлягають безумовному відключенню поза цією чергою. Наголошую, що це план дій у разі критичного пониження або обмеження тиску в газотранспортній системі.

На сьогодні Волинська філія газорозподільчих мереж працює в штатному режимі, забезпечує безперебійне газопостачання як побутових, так і непобутових споживачів», - написав голова ОВА.

Також він розповів про процедуру встановлення інвалідності: яким чином проводиться експертиза з 1 січня 2025 року.

Як відомо, минулоріч в державі провели реформу, згідно якої МСЕКи ліквідували. Натомість ці повноваження тепер мають Волинська обласна та Луцька міська клінічні лікарні, обласні інфекційна та психіатрична, Володимирське і Ковельське ТМО, Нововолинська, Камінь-Каширська та Луцька центральні районні лікарні. Загалом у дев’яти медзакладах створили 57 експертних команд, залучили 196 лікарів та затвердили 21 адміністратора таких команд.

«Дав доручення надіслати у громади інформаційні матеріали про порядок експертизи, включно з алгоритмом оцінювання повсякденного функціонування особи», - додав Рудницький.

На нараді обговорили й реалізацію проєкту «Укрпошта. Аптека», який покликаний забезпечувати доступ до лікарських засобів серед сільського населення, особливо у віддалених населених пунктах, зокрема, й за програмою «Доступні ліки».

«Порядок отримання досить простий: сімейний лікар видає електронне спрямування на ліки, пацієнт телефонує на «гарячу лінію» Укрпошти, робить замовлення та очікує його. Укрпошта безкоштовно упродовж 3-5 днів доставляє ліки до пацієнта.

Відповідно, керівникам громад та медичним працівникам доручено поінформувати населення про програму та можливість отримати ліки. Адже це одне із питань, яке порушують жителі області під час моїх робочих візитів у громади.

Загалом важливо, щоб усі держустанови приділяли увагу роз’яснювальній в роботі, особливо для людей, які не мають доступу до інтернету. Тож основні завдання за результатами наради – посилити комунікацію через друковані ЗМІ, радіо, телебачення та соціальну рекламу щодо розміщення укриттів, доставки «доступних ліків» Укрпоштою, процедури встановлення інвалідності та інших питань, важливих для мешканців Волині», - підкреслив Рудницький.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *