Волинські газовики цьогоріч виявили понад 30 фактів втручання в роботу лічильників газу, що завдало збитків на понад пів мільйона гривень.
Про це інформують у Волинській філії «Газмережі».
Зазначають, що найчастіше споживачі підробляли заводські та повірочні пломби заводу-виробника, самовільно демонтовували оглядове скло, робили отвори в лічильниках газу, самовільно демонтували захисні деталі лічильників або просовували сторонні предмети під кришки лічильних механізмів. Також траплялися випадки несанкціонованого внесення змін у заводську конструкцію лічильників для забезпечення можливості безперешкодно впливати на його покази.
Більшість фактів втручання в лічильники газу спеціалісти виявили в місті Луцьку та Луцькому районі, де проживає найбільше споживачів природного газу та зареєстровано найбільше газифікованих об’єктів у населених пунктах.
Кодекс газорозподільних систем передбачає, якщо виявляють втручання в роботу лічильника, то споживач зобов’язаний придбати за власний кошт новий лічильник газу на заміну старого приладу. Також клієнт буде змушений оплатити демонтаж і монтаж лічильника газу й та експертизу лічильника, яку здійснювали спеціалісти газорозподільного підприємства. Крім цього, згідно з Кодексом ГРМ споживачу доведеться сплатити вартість використаного газу, який внаслідок несанкціонованого впливу на лічильник було приховано, спеціалісти підприємства проводять нарахування за недооблікований спожитий природний газ.
«Зазвичай, споживачі, які допустили такі порушення, відмовляються визнавати вину, та не зізнаються у скоєному, хоча й трапляються випадки, коли клієнти розповідають усю історію, в такому разі комісія це враховує та приймає максимально м'яке рішення», - йдеться у повідомленні.
Газовики виявляють найбільше фактів порушень у побутових споживачів газу, тобто, у населення. Бо, кажуть, часто в таких ситуаціях працює так зване сарафанне радіо: сусід спробував «зекономити» на оплаті газу і допустив несанкціоноване втручання в роботу лічильника, а потім інший сусід взяв із нього приклад. Тому часто фіксують типові втручання на одній вулиці населеного одного пункту.
Юридичні особи відповідальніші за побутових споживачів, бо суми нарахувань за крадіжки газу за допомогою втручання в газові лічильники значно більші.
Фахівці Волинської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» рекомендують власникам, які купили квартиру чи газифікований будинок, одразу звернутися з заявою до газорозподільного підприємства щодо проведення експертизи лічильника з метою уникнення надалі неприємних ситуацій і непорозумінь з газовиками. Тоді вони гарантовано зможуть вберегти себе від проблем та не одержати від попереднього власника неприємний «подарунок» - несанкціоноване втручання в лічильник, яке не лише ставить під загрозу безпечне та безперебійне газопостачання, але й потягне сплату чималих коштів.
Коментарів немає
Залишити коментар