На Волині з прикордонної громади виїхали поліція та прокуратура: чому

  • Головна
  • НОВИНИ
  • На Волині з прикордонної громади виїхали поліція та прокуратура: чому
image
Назар Тарадюк / 16.01.2025 / 0 Коментарів

На території колишнього Любешівського району закрили філії державних установ та структур, зокрема податкової, прокуратури та поліції, що збентежило місцевих, оскільки недалеко – кордон з білоруссю.

Про це йшлося під час пресконференції очільника області 16 січня, - пише «Конкурент».

«Зокрема там ліквідована податкова, був зразковий відділок поліції, тепер там лише ГРПП. Немає прокуратури, лісгосп приєднали до Камінь-Каширського району. Казначейство працює з нульовим навантаженням, бо там немає великих підприємств, які б формували бюджет. Люди цим стурбовані. Це така децентралізація, чи структури виводять, бо близько білоруський кордон?» – запитали у голови Волинської ОДА Івана Рудницького.

Очільник Волині повідомив, що роботи з укріплення кордону виконані й відповідні підрозділи Сил оборони пильнують за безпекою. Окрім того, він підкреслив, що є законодавство, яке регламентує кількість підрозділив різних держструктур та їх місцезнаходження. Зі слів Рудницького, схожі нарікання були й в інших громадах, але рішення знайти вдалось.

«Якщо говорити про податкову, то така проблема є не лише в цій громаді, а й в інших. Люди висловлювали побажання розв'язати це питання, щоб не їздити в райцентр за довідкою. Я говорив з уже колишнім керівником податкової й домовились, що вони будуть їздити у громади раз чи два на тиждень та надаватимуть таким чином послуги місцевим. Громади це підтримали й від них лише потрібна програма забезпечення автівок паливом. Голова податкової запевнив, що працівники їздитимуть, автівка є, треба лише її заправляти. Цей процес пішов, ніяких нарікань до цього моменту не було.

Щодо близькості до кордону. То як керівник ОВА вам кажу: кордон укріплений, роботи виконані, там заступають відповідні підрозділи Сил оборони, які захищатимуть регіон. Тоді в чому там небезпека знаходитись іншим людям чи чиновникам?

Є кожне відомство і є закон. Останній передбачає, де саме має знаходитися те чи інше відомство. Якщо законом не передбачено, то вони оптимізовують свої структури. Кожен керівник визначається, чи є доцільність, чи немає. Окрім того, це і заощадження коштів, бо знайти гроші на бензин простіше, ніж утримувати цілий апарат працівників, сплачувати комунальні, витрачати на приміщення тощо.

Найосновніше – це законодавство України, яке й регламентує, де у того чи іншого відомства має бути підрозділ», – повідомив Іван Рудницький.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *