Нафтовий бізнес Коломойського конає, - експерт

image
Назар Тарадюк / 03.04.2025 / 0 Коментарів

На початку січня мережа ANP/Авіас припинила продаж пального.

Як повідомляє директор консалтингового агентства А-95 Сергій Куюн у Facebook, за різними оцінками, на руках в людей і організацій залишилося пального на 2-2,3 млрд грн.

«Просто суцільне задоволення спостерігати, як конає група «Приват» на ринку пального. Це ж яким унікумом треба бути, щоб покласти таку мережу «на бок»? Ущербні регіональні гравці більш-менш вигрібають, а тут була і націнка, і національне покриття, і кредит від споживачів…

Але те ще не все. Вирішили вони з того бізнесу потихеньку виходити. Зараз по ринку курсує декілька папірців з переліком до 300 станцій, які куратор нафтового бізнесу «Привату» Михайло Кіперман начебто готовий продати. Люди у дорогих спортивних костюмах ведуть розмови у київських і одеських ресторанах про продаж цих об’єктів оптом та в роздріб.

Що ж виявилось? Продати ці об’єкти проблематично, бо, по-перше, багатьох документів немає. По-друге, оформлені ці заправки по приватівський класиці: земля на одній конторі, будівля – на іншій, обладнання на третій і так далі. А ці всі контори належать різним кіпрським нєрєзам. (До речі, аналогічно оформлені «медведчуківські» заправки Glusco, що зараз в управлінні «Укрнафти»), - пише Куюн.

На його думку, Коломойський і Ко так хотіли підстрахуватися від рейдерства або націоналізації.

«Мабуть, думка про продаж заправок і про те, що власний мега-менеджмент може їх власноруч покласти, нікому не спадала. (Дійсно, це складно уявити).

Якийсь тупік: ані запустити не можуть, ані продати.

Кажуть, зараз начебто на столі пропозиція від загадкового персонажу, який готовий викупити все і ще й з держорганами все порішать. (Покупцю 245 АЗС у «Приватбанку» лапті сплели в АМКУ).

Як на мене, то ідеальним було б націоналізувати цю мережу та таким чином хоча б частково перекрити збитки держави від діяльності «Привату» за багато років.

Контраст підсилюється тим, що вирвана з пазурів «приватівців» «Укрнафта» за 2 роки дала бюджету 1 млрд доларів чистого прибутку, що в десятки разів більше, ніж за 20 років управління компанією «приватними акціонерами». І на тлі цього банкрутство бізнесу тих самих акціонерів на одному з небагатьох ринків, де ще щось люди заробляють», - наголошує Куюн.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *