Лейтенант капеланської служби 155 окремої механізованої бригади Анни Київської Ігор Бігун відповідає на непрості питання: чому в Україні війна, що ми не оцінили як суспільство і як це призвело до повномасштабного вторгнення.
В інтерв’ю Бігун ділиться своєю історією: як він став військовим капеланом, чому духовність важлива на фронті та як віра допомагає зберегти людяність під обстрілами. Капелан пояснює, як трактувати заповідь «Не вбий» у реаліях війни, і чому байдужість до мови, віри й історії робить нас вразливими до ворога, - йдеться на Youtube-каналі бригади.
Як розповідає Ігор Бігун, 29 років він є православним священником, а капеланом став з початку створення капеланської служби у Православній церкві України в 2015 році.
«Капеланство не планувалося у моєму житті, як ніхто і не планував і війну. Тому коли війна почалася в 2014-му році ми почали допомагати як волонтери. Коли створили капеланську службу, долучилися до неї і з того часу їздили як добровольці-капелани. У 2018 році я став капеланом, працівником військової частини з мого міста», - розповів капелан.
За його словами, найчастіше військовослужбовці звертаються до нього із запитанням: чому в Україні війна.
«Тут потрібно вдаватися трішки в історію. Якщо коротко: в 91-му ми отримали Україну як державу незалежну, але ми маємо визнати, що ми не оцінили цей дарунок Бога. Ми нарікали, ми навіть народили такі фрази: «що мені дала Україна», коли Україна – це ми. Або «какая разніца, на якій мові говорити, в яку церкву ходити», тобто якраз ось ці стовпи фундаментні, які тримають державність, ми не цінували, не розуміли і не хотіли збагнути», - наголошує Ігор Бігун.
Детальніше – у сюжеті.
Коментарів немає
Залишити коментар