Незабаром Луцьк може перетворитися на «бетонні джунглі»? ФОТО

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Незабаром Луцьк може перетворитися на «бетонні джунглі»? ФОТО
image
Наш Інсайдер / 08.06.2021 / 0 Коментарів

Триває реконструкція проспекту Волі. Ремонтні роботи розпочали три тижні тому і за цей час встигли зрізати уже 112 дерев.

Громадський активіст Михайло Верпучинський своїй сторінці у Facebook написав: «Зменшення кількості зелених насаджень загрожує зниженням комфорту для пішоходів та мешканців обласного центру. Зменшенню кисню в повітрі, зниженню площі тіні та збільшенням пилу, бруду та шуму».

Також він, зауважив, що зменшення зелених насаджень може привести до збільшення комах у місті. Адже вони складають основну кормову базу птахів, які мешкали на деревах. Втім, тепер дерев немає.

дерева

дерева

Як раніше Суспільному зазначав начальник управління житлово-комунального господарства Луцької міськради Микола Осіюк, дерева ріжуть згідно з проєктом реконструкції проспекту Волі. Та додав: планують висадити майже сотню нових.

Втім, Михайло Верпучинський переконує, нові насадження досягнуть розмірів зрубаних дерев мінімум через 10-15 років.

дерева

дерева

На своїй сторінці у Facebook чоловік написав: «користь, яку приносять нам дерева, знаходиться на мінімальному рівні приблизно до 15 років. В період з 15 до 30 вона різко зростає, досягаючи свого піку з 30 до 65 років. Тож дерева, що ростуть на проспекті Волі мали ще впевнених 20-30 років життя з максимальною користю для довкілля. Років через 10-15 можна було б починати поступову заміну, але так, щоб це не позначилося на комфорті мешканців».

дерева

Колишній головний архітектор Луцька, ексголовний будівельник Волині Юрій Казмірук розповів: «На проспекті відреконструйованому від Театрального майдану до проспекту Волі  росли такі ж дерева за пів метра від бордюрів. Це є грубим порушенням будівельних норм. Сьогодні молодь вже й не пам’ятає, що там було. Зараз маємо нормальний проспект від Театрального майдану до вулиці Шопена».

Наразі невідомо скільки ще планують зрізати дерев на головній вулиці міста. До слова, завдяки величезній кількості зелених насаджень у 1970 році Луцьк визнали найзеленішим містом СРСР. Дерева, квіти та кущі на той час росли всюди.

Старих дерев в обласному центрі залишилось небагато.

Михайло Верпучинський склав власний список найстаріших дерев:

1) Дуб черешчатий 299 років (вул. Шевченка);

2) Дуб черешчатий 244 роки (поблизу дому Косачів);

3) Тополя біла 197 років (біля входу на Меморіал Вічної Слави);

4) Липа сердцевидна 185 років (на Меморіалі Вічної Слави).

5) Дуб черешчатий 176 років (вул. Грибоєдова).

дерева

За словами активіста: «Дерева, що перейшли 200-річний рубіж в межах міста - велика рідкість. Вони мають шикарний вигляд та є буквальними свідками історичних подій і хранителями духу міста. Проте, за ними, на відмінну від Європи, у нас ніхто не доглядає».

Іванна РОМАНЮК

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *