Новий штам коронавірусу Omicron. Що відомо?

image
Оля Коновалова / 28.11.2021 / 0 Коментарів

У Європейському центрі із запобігання та контролю захворювань (ЄЦКЗ) заявили, що новий штам коронавірусу Omicron може бути більш стійким до вакцин та швидше поширитися.

Тому експерти ЄЦКЗ рекомендують уникати поїздок в райони, де виявлені випадки зараження новим штамом, та розширювати тестування і відстежувати контакти хворих на COVID-19.

Країнам ЄС рекомендують розглянути можливість ревакцинації осіб від 40 років, щоб захистити найбільш вразливі категорії людей. Потім щепити дорослих віком від 18 років принаймні через шість місяців після завершення першого курсу щеплення для підвищення захисту від інфекції через зниження імунітету. Це потенційно може зменшити передачу вірусу в популяції та запобігти додатковій госпіталізації та летальним випадкам серед хворих.

Як повідомлялося, Всесвітня організація охорони здоров’я 26 листопада назвала новий штам коронавірусу, виявлений у Південній Африці, Omicron. За попередніми даними, цей варіант може бути небезпечнішим, аніж попередні.

26 листопада голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила, що ЄС має намір призупинити авіасполучення з країнами півдня Африки через новий небезпечний штам.

Про припинення авіасполучення з регіоном уже оголосили деякі держави. Адміністрація США від завтра призупиняє прийом приїжджих із ПАР та семи сусідніх країн.

До слова, ВООЗ назвала новий штам коронавірусу грецькою літерою «омікрон».

Організація кваліфікувала новий варіант вірусу як занепокоєння. В організації наголосили, що новий штам має велику кількість мутацій, деякі з яких викликають занепокоєння.

В організації додали, що у ПЛР-тесті не виявляється один із генів нового штаму.

«Кілька лабораторій вказали, що в одному широко використовуваному ПЛР-тесті один із трьох цільових генів не виявляється (так зване випадання S-гена або відсутність мети S-гена), і тому цей тест можна використовувати як маркер даного варіанту до підтвердження секвенування. При використанні цього підходу цей варіант виявлявся швидше, ніж попередні сплески інфекції, що дозволяє припустити, що цей варіант може мати перевагу у зростанні», - йдеться у повідомленні.

При цьому наголошується, що ВООЗ проводить низку досліджень та продовжує проводити оцінку цього варіанту.

ВООЗ використовує літери грецького алфавіту лише ключових варіантів SARS-CoV-2 - вірусу, що викликає коронавірус.

Нові правила, які набули чинності в ніч на неділю, забороняють іноземним громадянам в’їзд до Ізраїлю на 14 днів, якщо вони не отримають спеціальний дозвіл від урядової комісії.

Ізраїль знову відкрив для іноземного туризму на початку листопада, вперше з початку пандемії.

У суботу ввечері міністри також розширили обов’язковий карантин для вакцинованих ізраїльтян, які прибувають з-за кордону, і дали дозвіл агентству безпеки відновити відстеження інфікованих людей.

Крім того, ізраїльтянам, які повертаються з "червоних" країн, доведеться перебувати на карантині у визначених державних готелях, поки вони не отримають негативний результат тесту на вірус.

Міністерство охорони здоров’я Ізраїлю підтвердило один випадок варіанту Omicron COVID-19 в суботу та повідомило про сім підозр нового штаму.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *