ПЛР та самоізоляція: посилили правила в’їзду в Україну

  • Головна
  • НОВИНИ
  • ПЛР та самоізоляція: посилили правила в’їзду в Україну
image
Оля Коновалова / 06.08.2021 / 0 Коментарів

Починаючи з 5 серпня в Україні почали діяти нові правила перетину кордону та проходження через контрольні пункти на окупованому Донбасі і через адмінмежу з Кримом.

Про це повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко. Інформує Держприкордонслужба України.

“В Україні набули чинності нові, або фактично додаткові умови перетину кордону та контрольних пунктів в’їзду-виїзду. Вони націлені на подальше запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19. Зміни стосуються і громадян іноземних країн і українців. В той же час як і раніше є певні виключення серед категорій громадян, які не підпадають під нові правила, в тому числі під запроваджену самоізоляцію. А у тих, хто підлягає самоізоляції співробітники Державної прикордонної служби перевірятимуть встановлення та активацію мобільного додатка “Вдома”. Тому радимо громадянам детально ознайомитися з новими умовами перетину кордону та КПВВ”, – пояснив Демченко.

Ключовою зміною є запровадження самоізоляції як для іноземців, так і для українців.

Водночас це не стосується громадян, повністю щеплених вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях, або українців, які отримали першу дозу вакцини і мають відповідний документ.

Варто відзначити, що головна увага приділятиметься особам незалежно від громадянства, які прибули з Росії чи Індії та перебували на території цих держав більше ніж 7 днів протягом останніх двох тижнів. Для них встановлюється обов’язкова 14-денна самоізоляція без права її дострокового завершення. Строк самоізоляції розпочинається з моменту перетину кордону та не може бути припинений в жодному випадку.

Іноземці. Для перетину українського кордону іноземці або особи без громадянства як і раніше мають пред’явити страховий поліс та один із трьох документів: негативний ПЛР-тест чи експрес-тест, зроблені не більше ніж за 72 години до в’їзду, чи довідку про повну вакцинацію вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях.

З 5-го серпня запроваджується обов’язкова самоізоляція для іноземців протягом 10 днів (крім осіб до 18 років та інших категорій іноземців, визначених постановою уряду), яка може бути припинена зробленим в Україні тестом (ПЛР або експрес-методом).

Самоізоляція починається через 72 години після прибуття в Україну. Під час перетину кордону іноземець має встановити та активувати додаток “Вдома”. При відмові чи неможливості встановити додаток “Вдома” іноземця не пропустять на територію України.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *