Уродженка села Мала Глуша Камінь-Каширської громади Наталія Шковелюк разом із чоловіком переїхала у село Липини Луцького району, і тепер вирощує понад 400 сортів фіалок у себе вдома.
Все почалося із однієї квіточки, яку Наталія Шковелюк отримала в подарунок. Згодом домашня оранжерея жінки, бухгалтерки за освітою, зросла в сотні разів. Тут кожен сорт унікальний, має свої форми і відтінки. Про їх вона знає практично усе.
Так уже восьмий рік кімнатні «фіалкові поля» стали не лише справою для душі, а й додатковим заробітком нашої землячки, - пише газета
Ще змалку пані Наталія була залюблена в домашню рослинність. Тоді з вікна батьківського будинку в Малій Глуші, де народилася і виросла, визирало квіткове розмаїття. А ось клумби біля обійстя були справою матері. Після одруження Наталія переїхала в село Липини Луцького району. Там із чоловіком мають власний будинок, де спеціально виділили кімнату під стелажі з фіалками, захоплення якими з’явилося під час двох декретних відпусток жінки, котрі тривали сім років.
«Перша фіалочка в мене була звичайна. В народі її називають «промка», а якщо точніше – промислова. Потім дізналася про сортові, то купила для себе 10 штук, тож загалом мала близько 30 квіток. Згодом потрапила на виставку і дуже здивувалася, що є така кількість сортів цієї тендітної рослини. Відтоді все і почалося», – пригадує жінка.
Нині справжнє надбання пані Наталії – це п’ять стелажів зі спеціальним освітленням та понад 400 сортів фіалок. Про кожну квітку жінка може розповісти детально: де купувала, хто селекціонер та як називається. Навіть якось проводили експеримент: Наталія вгадувала сорт фіалки лише за листками, не дивлячись на сам цвіт. І не дивно, бо ж кожна квітка потребує догляду. Для когось це може здатися непідсильною ношею, а для Наталії Шковелюк – улюблена справа. Бо з таким захопленням говорити про рослинки може лише справжня поціновувачка і професіоналка.
«Для тих, хто цим не займається, з першого погляду всі фіалки – зелені або з рябенькими листочками… А для мене кожна квітка унікальна. Бо ж кілька разів на тиждень вони проходять через мої руки. Щодня підливаю, прибираю сухі листочки, пакую замовлення. Таким чином і запам’ятовується все», – розповідає жінка.
Зупинятися на досягнутому квіткарка не збирається. Відвідуючи різні виставки та спілкуючись з іншими колекціонерами, вона щорічно поновлює кількість сортів. Лише цього року придбала понад сотню нових різновидів фіалок. Купує їх здебільшого в українських селекціонерів, є також і закордонні. Каже, новинки значно переважають у ціні. Як пригадує пані Наталія, попри війну, нещодавно отримувала замовлення з Донецької області. Переконана, що в квітах можна знайти відраду, відволіктися від страшних подій та відпочити.
Коментарів немає
Залишити коментар