Польща дасть волинському місту гроші на реконструкцію очисних споруд. ФОТО

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Польща дасть волинському місту гроші на реконструкцію очисних споруд. ФОТО
image
Оля Коновалова / 13.06.2021 / 0 Коментарів

У рамках урядової програми Республіки Польща планується реконструкція каналізаційних очисних споруд у Володимирі. Розробка проєктно-кошторисної документації обійдеться у 278 тисяч гривень. Орієнтовна вартість робіт – 2-3 мільйони євро.

На ці цілі хочуть залучити кредитні кошти польського банку, – повідомляють на сторінці володимирського водоканалу.

Будувалися очисні споруди ще у Володимирі ще в 1978 році, і вже давно відпрацювали свої ресурси. В результаті їх зношеність може призвести до забруднення навколишнього середовища.

очисні

очисні

Це стосується не лише Володимира. Оскільки скиди потрапляють у р. Лугу, звідти у р. Буг, за тим у р. Віслу й у Балтійське море. Тому волинськими очисними спорудами зацікавилися поляки, які мають намір кредитувати їх реконструкцію.

очисні

Керівник очисних споруд Вадим Ситник пояснив, у рамках реконструкції планується переобладнати хлораторну під переробний цех по віджиманню мулу, який можна буде реалізовувати як добриво для фермерських господарств та як паливні брикети. Поки думають над тим, яку технологію застосовуватимуть.

очисні

– Загалом, механічне очищення відбувається у кілька етапів, – продовжує розповідати директор Вадим Ананійович. – Спочатку грубі відходи затримуються на решітках, де їх чистять. Затим важкий пісок опускається на дно, і потрапляє у пісколовки, звідки його згрібають. Після них вода стікає у відстійники, потім – в аеротенки, де змішується з мулом і киснем. А вже потім відбувається біологічна очистка.

очисні

На очисних спорудах працює 19 чоловік. Як зазначає інженер-технолог Валентина Тимощук, колись на КОС працювали 36 осіб. Згодом кількість працюючих зменшилася вдвічі. Лабораторія, яку вона очолює, проводить контроль якості стічних вод та мулу, а також здійснює вимірювання показників на всіх етапах чистки. Валентина Дмитрівна зізнається, з часів створення очисних споруд нічого не змінювалося і не оновлювалось. А хотілося б мати сучасне обладнання, яке відповідає вимогам часу. Вона сподівається, що після реконструкції вдасться його замінити.

очисні

очисні

Наразі тривають роботи з виготовлення проєктно-кошторисної документації. У скільки місту обійдеться реконструкція очисних споруд і хто їх проводитиме, – буде відомо згодом. Орієнтовна вартість робіт – 2-3 мільйони євро.

До слова, питання реконструкції очисних споруд гостро стоїть і в Луцьку. Місто знову накриває сморід, а експерти думають, як усунути джерела неприємного запаху.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *