Польща розриває газові контракти з росією

image
Оля Коновалова / 23.05.2022 / 0 Коментарів

Уряд Польщі вирішив розірвати угоду про постачання газу з росією, яку уклали ще у 1993 році.

Про це повідомила в Twitter міністр клімату і навколишнього середовища Польщі Анна Москва.

За її словами, цей крок підтверджує прагнення Варшави стати незалежною від газу з росії.

"Польща денонсує "Ямальську" міжурядову газову угоду від 1993 року. Агресія росії проти України підтвердила правильність намірів польського уряду стати повністю незалежним від російського газу. Ми завжди знали, що "Газпром" не є надійним партнером", - зазначила Анна Москва.

Як зазначила вона польському виданню PAP, уряд 13 травня ухвалив постанову про припинення дії угоди з рф щодо будівництва газопроводів для транзиту газу через територію Польщі та постачання російського газу. Угода була підписана у Варшаві 25 серпня 1993 року.

"Протягом багатьох років уряд послідовно реалізує стратегію диверсифікації джерел і напрямків постачання газу до Польщі, і ми готуємося закрити контракт з "Газпромом" до кінця 2022 року й не купувати більше газу в рф", - сказала Москва.

Вона додала, що це рішення було природним кроком після того, як росіяни вирішили зупинити постачання газу Польщі. "Коли росія відрізала нас від поставок, де-факто порушивши положення угоди, польський уряд вирішив, що через порушення її істотних умов вона припиняє свою дію", - наголосила Москва.

Уповноважений уряду з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Петро Наїмський наголосив, що після 30 років газові відносини між Польщею і росією перестануть існувати, пише PAP. За його словами, саме стільки часу знадобилося Польщі, щоб дійти до того, аби позбутися залежності від російського газу й російського шантажу.

"Ми в реальній війні, яку росія веде за допомогою постачання енергоносіїв, газу. І це цілком актуальні питання. Виведення Польщі з-під російської монополії "Газпрому"", - сказав Наїмський.

Він додав, що рішення уряду Моравецького від 13 травня припинити дію так званих "Ямальських угод" є переломним моментом.

Нагадаємо, раніше Польща відмовилася платити за російський газ у рублях, після чого росія зупинила поставки. Відучора, 22 травня, Литва повністю припинила імпортувати електроенергію з росії і це означає, що тепер в Литві не буде ні газу, ні нафти, ні електроенергетики з росії.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *