За 10 місяців 2022 року на Волині зареєстровано майже 950 випадків шахрайства.
Про це
Щодня надходить по кілька повідомлень, коли громадяни стають жертвами шахраїв. Злочинці діють різними методами: представляються банківськими працівниками, пропонують зареєструватись для отримання соціальної допомоги, надсилають посилання на фішингові сайти, зламують сторінки в соціальних мережах і випрошують гроші, телефонують на стаціонарні номери людям похилого віку під приводом вимагання коштів, бо родич нібито в біді, тощо.
Варто розуміти, що діють шахраї не поодинці, а групами: до прикладу, один може телефонувати і виманювати гроші, а інший вже стоятиме біля дверей в готовності їх забрати у вас.
Станом на початок листопада по таких злочинах вже оголошено підозру 59 особам, семеро затримувались, частині обирався запобіжний захід – тримання під вартою.
Громадяни мають бути більш свідомими і виконувати елементарні правила:
- у жодному разі не повідомляти персональні дані та дані банківських карток і паролі до них,
- не переходити на невідомі сайти, не відкривати незрозумілих посилань, здійснювати операції з купівлі-продажу лише на офіційному сайті,
- не оплачувати наперед за товари і послуги,
- перевіряти стан здоров’я рідних, зателефонувати їм перш, ніж віддавати кошти пройдисвітам на нібито операцію чи «вирішення питань»,
- негайно звертатись на лінію 102, якщо отримали підозрілий дзвінок чи візит невідомих.
Коментарів немає
Залишити коментар