Час відпусток: все про COVID-вакцинацію на Волині

image
Наш Інсайдер / 22.06.2021 / 0 Коментарів

Стартував сезон літніх відпусток, тож чимало волинян уже планують свій відпочинок закордоном. Однак, нинішні реалії вимагають не лише ретельної підготовки до поїздки, а й вакцинації від коронавірусу.

Зокрема, громадський активіст Дмитро Климук цьогоріч планує відвідати кілька країн ЄС, але не з метою відпочити, а по роботі. Він вакцинувався від Covid-19 одним із перших ще на початку березня. Нагадаємо, що вакцинація від коронавірусу в Україні розпочалася 24 лютого цього року.

«Я багато подорожую та спілкуюся з різними людьми по роботі. Це і стало основною причиною, чому я вакцинувався. До того ж я вважав, що це допоможе спростити процедуру перетину кордону з іншими країнами в майбутньому», - розповів чоловік.

Хоча, додав, після першої дози почував себе дуже погано.

«Ввечері у мене піднялася температура, пропав нюх і я відчував сильну слабкість. Втім, за 24 години все минуло».

Завідувач інформаційно-аналітичного відділу управління охорони здоров’я Луцької міської ради Тетяна Пасічник розповіла, що головний біль, стомлюваність, чутливість у місці ін'єкції та підвищення температури – це нормальна реакція організму на вакцину.

«Нині на Волині є такі вакцини, як Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech, CoronaVac, AstraZeneca-SKBio виробництва Південної Кореї та AstraZeneca європейського виробництва».

Працівниця обласного центру громадського здоров’я Леся Іванишин, пояснила, записатися до листа очікування вакцинації від Covid-19 можна у свого сімейного лікаря, або ж на сайті Дія, а також у центрі вакцинації населення.

Станом на 21 червня у Волинській області щеплення уже отримали 44 448 осіб. Першою дозою щепили 37 563 людини, а другою – 6 885 осіб. Діє 31 мобільна бригада, та з часом їх кількість може збільшитися.

З початком вакцинальної кампанії від коронавірусної хвороби в Україні збільшилась і кількість противників щеплень. Лучанка Юлія Слівінська сумнівається в ефективності та безпеці рекомендованих вакцин. Дівчина відмовляється від щеплення.

«Постійно з’являються все нові штами хвороби, тож я думаю, що вакцинація від Covid-19 може стати щорічною».

В Обласному центрі здоров’я таку інформацію не підтверджують, але і не спростовують.

Леся Іванишин каже, що на сьогодні даних чітких немає, втім така вірогідність існує.

«Зараз основне завдання – швидко охопити велику кількість населення, щоб люди менше хворіли та мали важкі форми, щоб розвантажити заклади охорони здоров’я. Жодна вакцина не захищає на 100% від можливості захворіти, втім повністю захищає від важких форм та летальних випадків, а сама хвороба проходитиме легше».

Працівниця обласного центру громадського здоров’я Леся Іванишин додала,  що зараз в Україні особа, яка отримала дві дози вакцини може отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію.

«Це документ, який уже існував на території України, у нього вписується інформація про вакцинацію від Covid. Його можна отримати у сімейного лікаря, який заповнює цей бланк англійською, або ж французькою та українською мовами. На бланку є дві печатки – закладу та, відповідно, лікаря, який його виписує. Щодо «імунних паспортів» або «паспортів вакцинації» – це найбільш обговорювана тема. ЄС встановлює форму і вже найближчим часом планують її запустити. Ця форма мала б мати уніфікований вигляд для багатьох країн».

Чіткі роз’яснення щодо міжнародного свідоцтва та «ковідного паспорта» розміщені на офіційному сайті Міністерство Охорони здоров’я.

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію – це український документ, який використовується для закордонних подорожей та відповідає міжнародним медико-санітарним нормам. Він свідчить про те, що людина повністю вакцинована проти COVID-19. Його можна отримати лише в паперовій формі в сімейного лікаря чи в будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров'я.

«Ковідний сертифікат» (він же «ковідний паспорт», «зелений сертифікат») – це аналог цифрового COVID-сертифіката ЄС, який свідчить про вакцинацію, негативні результати ПЛР-тестів чи про одужання після COVID-19. Цей документ планують запустити в липні. Його можна буде отримати як у цифровій, так і в паперовій формі. Зараз він розробляється в Україні з урахуванням вимог ЄС та ВООЗ та планується до запуску з 1 липня 2021 р.

В планах зробити 2 версії: внутрішній – для користування всередині країни, і зовнішній – для виїзду за кордон.

Проте, навіть після отримання двох доз вакцин й такого паспорта до країн ЄС потраплять не всі. З усіх вакцин, якими щеплюють українців, у Європейському Союзі зареєстрована лише одна – Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech.

Леся Іванишин радить, перш ніж планувати поїздку закордон потрібно зайти на відповідний сайт, переглянути умови в’їзду в ту чи іншу країну та виконати умови, які там прописані.

Текст: Іванна РОМАНЮК

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *