П'ять років з дня смерті мера Кривицького. ФОТО

image
Оля Коновалова / 21.01.2022 / 0 Коментарів

20 січня 2022 року минуло 5 років з дня смерті першого міського голови Луцька Антона Федоровича Кривицького.

Заслужений економіст України, кандидат економічних наук та голова Луцької міської ради трьох скликань Антон Кривицький народився 8 червня 1945 року в селі Виноградне на Одещині. Середню освіту здобув у Луцькій середній школі №7, яку закінчив із срібною медаллю. 

Із 1984 року працював в органах місцевого самоврядування: головою Нововолинського міськвиконкому (1984–1987), головою Луцького міськвиконкому (1987–1991), першим заступником голови Волинського облвиконкому (1991–1992), головою комітету інвестицій, будівництва, архітектури і містобудування Волинської облдержадміністрації (1992–1994).

У 1990 році під час його головування ще до офіційного проголошення незалежності України, біля Луцької міської ради піднято синьо-жовтий прапор. То був другий в Україні (після Львова) прапор піднятий над міською радою. Впродовж 1981–1991 рр. Антона Кривицького чотири рази обирали депутатом міських рад Луцька та Нововолинська. 

З 1994 року тричі був обраний Луцьким міським головою.

Як зазначають на порталі «КраєЗнавці» Антон Кривицький є автором запатентованої в Україні єдиної комп’ютерної системи обліку обсягу наданих житлово-комунальних послуг і розрахунків за них. Був ініціатором багатьох нормативно-правових актів, які згодом набрали статусу законів держави – впровадження місцевого акцизного збору, проведення аукціонів продажу земельних ділянок і нерухомості, створення муніципальної дружини, заборони зовнішньої реклами тютюнових і алкогольних виробів тощо.

За його сприяння місто Луцьк стало територією для впровадження загальнодержавних і міжнародних пілотних проектів, таких, як: реструктуризація комунальних підприємств і реформа тарифної політики, регуляторна реформа, впровадження заходів із енергозбереження.

За каденції Антона Кривицького в Луцьку збудували тролейбусну лінію на вулицю Володимирську і мікрорайон Вересневе, а також запровадили конкурси на пасажирські перевезення. У місті розпочалося будівництво наземного переходу над коліями залізничного вокзалу, тому лучани називають перехід «мостом Кривицького».

За його підтримки в Луцьку побудували пам’ятники Тарасові Шевченку (1995), Святому Миколаю, заступнику і покровителю міста Луцька (2000), пам’ятник-каплицю борцям за волю України (2001), першому президенту України Михайлові Грушевському (2002), пам’ятний знак жертвам депортації українців із етнічних земель у Польщі (2002).

У 2006–2010 рр. він – начальник головного управління містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Волинської обласної державної адміністрації. У грудні 2010 року став радником луцького міського голови Миколи Романюка.

Нагороджений орденами «За заслуги ІІІ ст.» (2003), «За заслуги ІІ ст.» (2005), , «За розбудову України», церковним орденом «Різдво Христове» та медалями «70 років Збройних Сил СРСР», «Ветеран праці», пам’ятною медаллю «Папи Римського Іоанна Павла ІІ».

15 серпня 2002 року А. Ф. Кривицькому присвоєно звання Почесного громадянина міста Луцька.

Антон Федорович Кривицький помер 20 січня 2017 року в Луцьку внаслідок важкої і тривалої хвороби. Похований на кладовищі в селі Гаразджа.

 

Рік тому у Луцьку презентували книжку «Антон Кривицький і Луцьк. Переплетені долі», а у червні 2021 року відкрили меморіальну дошку пам’яті першого міського голови, яку встановили на фасаді Луцького НВК №7. Цю подію приурочили дню народження Антона Кривицького.

 

Щоб не пропустити найцікавішого – підписуйтесь на наші новини у зручному для вас форматі: Facebook та Telegram

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *