Рота «Світязь» відзначає сьому річницю з часу створення. ФОТО

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Рота «Світязь» відзначає сьому річницю з часу створення. ФОТО
image
Оля Коновалова / 09.06.2021 / 0 Коментарів

Рота патрульної служби поліції особливого призначення «Світязь» відзначає сьому річницю з часу створення.

Про це інформує пресслужба патрульної поліції.

Бійці легендарної роти постійно, з часу створення, перебувають на Сході країни, де виконують покладені на них обов’язки.

Підрозділ створили згідно з наказом Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова 9 червня 2014 р. Його командиром призначили 27-річного лучанина, професійного військового, старшого лейтенанта Олександра Фацевича – випускника Одеського інституту сухопутних військ.

фацевич

Рота комплектувалася виключно із добровольців. На службу зараховували як чоловіків, які не мали жодної попередньої військової підготовки, так і колишніх військових, співробітників міліції, представників організації «Самооборона Майдану», учасників Революції Гідності.

світязь

Уже 12 липня 2014 р. майбутні спецпризначенці склали присягу на вірність Україні та влилися до лав органів внутрішніх справ. А 14 серпня вирушили у зону бойових дій на Сході. Тоді бійці роти «Світязь» опинилися в оточенні в Іловайському котлі, де проявили себе та зазнали серйозних втрат.

Тоді в Іловайському котлі загинули: Помінкевич Сергій, Ляшук Максим, Сацюк Олександр, Шолуха Віктор, Сивий Олександр, Володимир Іщук, Мирослав Столярчук.

Після доформування, у середині грудня 2014 року, загін бійців роти відправився у нове відрядження — під місто Вуглегірськ. 30 січня 2015 року працівники підрозділу потрапили в оточення у Вуглегірську, з якого вийшли з боями. А вже 5 лютого рота, на чолі з Олександром Фацевичем, без жодних втрат повернулася до Луцька.

світязь

Внаслідок реформування правоохоронних органів підрозділ «Світязь» перетворився в роту патрульної служби поліції особливого призначення Головного управління Національної поліції у Волинській області.

У липні 2015 року Олександр Фацевич, який став заступником голови Національної поліції України, представив нового командира роти – Сергія Козака, який у минулому був керівником батальйону територіальної оборони «Волинь».

світязь

Після призначення у 2016 році останнього заступником начальника ГУНП у Волинській області командиром роти став підполковник В’ячеслав Моніч. Офіцер проходив службу у підрозділі із жовтня 2014 р., брав участь в боях за Вуглегірськ у січні 2015 р.

У травні 2021 р. новим командиром роти призначили Олега Булатова, який вийшов з Іловайського котла та ніс службу в патрульній поліції Волині.

Наразі спецпризначенці «Світязя» залучені до Операції Об’єднаних сил (ООС) на Донбасі, де забезпечують громадську безпеку, несуть чергування на блок-постах, підтримують комплекс заходів з оборони державного суверенітету і територіальної цілісності України.

світязь

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *