Що відомо про підробку ковельськими чиновниками листа військових

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Що відомо про підробку ковельськими чиновниками листа військових
image
Назар Тарадюк / 23.10.2023 / 0 Коментарів

Про фальсифікацію документа заявив ще у червні 2022 року депутат Ковельської міської ради від ВО «Свобода» Валерій Черняков, якому про оборудку в мерії повідомили військові.

Захисники направили лист на адресу керівництва міста з проханням надати допомогу, але невдовзі з’явився інший лист, де чиновники дописали речі, яких ніхто військовим не передавав. Інший депутат міськради від партії «Слуга народу» Андрій Миронюк зауважив у Telegram, що хтось навіть підробив гербову печатку військової частини, - пише "Ковель media".

Оскільки резонансну заяву депутата залишила поліція без належного реагування, то член Громадської ради при Ковельському міському голові, керівник її антикорупційної експертної групи Володимир Косцьов’ят звернувся до Ковельського районного управління поліції із заявою про злочин.

"В оприлюднених документах є зовнішні ознаки підробки, також з їх змісту стає зрозуміло, що в результаті імовірного втручання в текст документів були потрачені бюджетні кошти.

Сумнівні обставини формування таких документів, історії їх виконання не вдалося до кінця з’ясувати навіть під час спроб першого заступника Ковельського міського голови Тараса Яковлева роз’яснити в коментарях до допису подробиці", – йдеться заяві Володимира Косцьов’ята

Поліція не відреагувала й на цю заяву, що спонукало заявника звернутись до суду зі скаргою на бездіяльність слідчого поліції.

Слідчий суддя Ковельського міськрайнного суду Тетяна Денисюк своєю ухвалою від 08 липня 2022 року зобов’язала уповноважених осіб районного управління поліції внести відомості за заявою Володимира Косцьов’ята до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

А заступник керівника Ковельської окружної прокуратури Дмитро Рудик підписав 13 липня постанову про призначення групи прокурорів, які здійснювали нагляд за цим провадженням – Олександра Нивчика та Миколи Дарчика.

4 листопада 2022 року тимчасово виконуючий обов’язки начальника Ковельського РУП ГУНП у Волинській області, підполковник поліції В’ячеслав Мартинюк письмово повідомив заявника, що відомості були 13 липня внесені до ЄРДР за частиною 1 статті 358 КК України (підроблення документів), а 16 серпня прийняли кінцеве процесуальне рішення про закриття кримінального провадження на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК у зв’язку з відсутністю складу кримінального правопорушення. Втім, цей лист з поліції заявник отримав аж 24 листопада.

30 листопада Володимир Косцьов’ят звернувся до суду, вважаючи рішення органу досудового розслідування незаконним, передчасним, прийнятим без проведення слідчих дій та з’ясування дійсних обставин справи.

Ухвалою від 6 грудня суддя Тетяна Денисюк скаргу задовольнила та постанову дізнавача Ковельського РУП, капітана поліції Елени Савлук – скасувала.

"Постанова не містить відповіді на питання, який документ дізнавач аналізувала як можливо підроблений, чи є лист командира в/ч офіційним документом, чи є він підставою для використання коштів місцевого бюджету, який порядок прийняття рішень Ковельською міською радою про надання гуманітарної допомоги військовим частинам, чи вносились у лист в/ч А7404 від 22.05.2022 неуповноваженими особами зміни.

Крім того, в ході досудового розслідування не оглянутий зміст статті Валерія Чернякова у соціальній мережі Facebook, не проаналізовано, яку допомогу дійсно запитувала в/ч А7404 та яку фактично отримала, яку допомогу запитувала в/ч А4007 і яку отримала", – йдеться в ухвалі суду.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *