Голова Іваничівської громади Лідія Томашевська, як виявилося, ще й працює в місцевій лікарні, де обіймає одразу дві посади.
Про це стало відомо із відповіді на запит щодо отримання публічної інформації, який подала місцева активістка до керівництва медзакладу, повідомляє
Працевлаштувалася Томашевська лікарем-методистом 16-го грудня 2020 року. А наразі працює лікарем-методистом на 0,25 ставки та лікарем-епідеміологом теж на 0,25 ставки за сумісництвом.
З інформації офіційного сайту селищної ради відомо, що працівники ради, а також голова, працюють з 8:00 год. до 17:15 год. Тож відкритим лишається питання: коли ж Томашевська встигає виконувати прямі посадові обов’язки в лікарні, ще й на двох різних посадах? До того ж зарплату в медзакладі вона отримує чималу. Наприклад, з січня по липень 2022 року вона отримала понад 66,5 тисяч гривень. Щомісячно це близько 10 тисяч гривень.
Отримана інформація обурила активістів. Вони не розуміли, як можна одночасно знаходитись в двох різних місцях, працюючи там, і там. Однак, у відповіді на інший запит було повідомлено, що в обов’язки Томашевської, як лікаря-методиста та лікаря-епідеміолога не входить ведення безпосереднього прийому пацієнтів. І це, мовляв, спрощує її роботу.
До того ж Томашевська, відповідно до інформації, поданої на запит активістки, працює в медзакладі поза основним робочим часом. Але ж у неї вільними від роботи у селищній раді лишаються лише вихідні дні та вечірній час дня. В графіку її роботи вказано, що знаходиться вона на своєму робочому місці в медзакладі з 17:30 до 19:26, коли виконує обов’язки лікаря-епідеміолога, та з 19:30 до 21:26, коли займається методичною діяльністю.
Побачивши цей графік, працівники лікарні, мабуть, дуже здивуються. Адже чимало з них в розмові з журналістами БУГу зауважили, що не бачили Томашевську вечорами в лікарні. До того ж в медзакладі зазначили, що голова селищної ради має в них свій кабінет, однак не уточнили, який конкретно. І це наводить на певні сумніви.
До слова, за посадою Лідія Томашевська є селищною головою та посадовою особою місцевого самоврядування. Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» селищний голова не може суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, в тому числі на громадських засадах, займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю.
Хтось може сказати – це ж медична практика! Але ні. Згідно з постановою КМУ «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики» господарська діяльність з медичної практики – вид господарської діяльності у сфері охорони здоров’я, який провадиться закладами охорони здоров’я та фізичними особами – підприємцями з метою надання медичної допомоги та медичного обслуговування на підставі ліцензії.
Цікавим є й той факт, що в ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики виданої МОЗ України Іваничівській лікарні лікарської спеціальності “Епідеміологія” немає. Медзаклад направив лист до МОЗ з проханням внести зміни до цих даних. Однак документального підтвердження, що їх таки внесли до ліцензії наразі немає.
Зазначимо, що за порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності статтею 172-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено відповідальність у вигляді штрафу від 300 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян та конфіскації отриманого доходу чи винагороди.
Поцікавилась активістка і розміром зарплати голови громади. Виявилось, що Томашевська щомісячно отримує орієнтовно 24 тисячі гривні. З них майже 8 тисяч гривень – надбавка за високі досягнення в роботі.
Зауважимо, що відповідно до рішення селищної ради “Про оплату праці голови”, яке більшістю голосів підтримали депутати на сесії, Томашевська може самостійно відмовитися повністю чи частково від отримання цієї надбавки. І на думку активістів, у важкий час війни, який наразі триває в країні, вона мала б це зробити й зекономити кошти місцевого бюджету, які могли б перенаправити на розвиток громади, або ж на допомогу бійцям на передовій.
Але, Томашевська, ймовірно, вважає по-іншому. Адже від надбавок вона так і не відмовилась. Ще й отримує зарплату в лікарні, ніби-то працюючи на двох посадах.
Нагадаємо, що від початку повномасштабного вторгнення в Іваничівській громаді було два гучних скандали. Спочатку випускники на шкільному подвір’ї намалювали патріотичну картину, а дирекція ліцею звеліла її знищити.
Трохи згодом голова громади офіційно заборонила проводити благодійний ярмарок, на якому активісти хотіли зібрати кошти для Збройних сил України.
Довідка: Томашевська Лідія Михайлівна народилася у місті Коркіно Челябінської області 28 жовтня 1962 року. Очолює Іваничівську селищну раду з 1 грудня 2020 року, до цього була голова Іваничівської РДА та депутаткою Волинської обласної ради.
Коментарів немає
Залишити коментар