Скільки мільйонів допомоги переселенці отримали на Волині у 2024

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Скільки мільйонів допомоги переселенці отримали на Волині у 2024
image
Назар Тарадюк / 05.11.2024 / 0 Коментарів

Впродовж 2024 року переселенці, які знайшли прихисток на Волині, отримали допомогу на проживання у сумі 275,8 млн гривень.

Про це під час засідання Волинського регіонального Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України повідомив заступник голови ОДА Тарас Шкітер, - інформують на сторінці ОВА.

Нагадаємо, захід провів вчора, 4 листопада 2024 року, начальник ОВА Юрій Погуляйко. До засідання доєдналися у змішаному форматі представники міністерств, облдержадміністрації, облради, РВА, громад, правоохоронних органів та військових формувань.

Серед питань, які обговорили присутні, – допомога внутрішньо переміщеним особам. Перша заступниця міністра соціальної політики України Дарія Марчак розповіла про інструменти підтримки переселенців від Уряду.

«Згідно постанови №332 Кабміну ми надаємо допомогу внутрішньо-переміщеним особам, які щойно перемістилися з зони бойових дій чи тимчасово-окупованих територій за наказом 309 Мінреінтеграції. Залежно від того, чи це доросла людина, дитина чи особа з інвалідністю платимо дві-три тисячі гривень, – сказала Дарія Марчак. – Перші місяці всі отримують кошти майже безумовно, там буквально мінімальні критерії для одержання допомоги, після того ми продовжуємо виплати проте, висуваємо додаткові вимоги. А саме щодо критеріїв майнового стану та працевлаштування людей, які є працездатного віку».

Вона додала, що наразі у Волинській області зареєстровано 44,5 тисяч ВПО. З них, приблизно 27 тисяч осіб, які перемістилися з зони бойових дій, або з тимчасово окупованих територій.

«Нещодавно Кабмін ухвалив дуже важливу постанову, якою запроваджується підтримка у вигляді "гроші ходять за людиною" для тих внутрішньо-переміщених осіб, які мають інвалідність, похилий вік і потребують догляду. Відповідно Уряд почав фінансування послуг з догляду таких переселенців. Зокрема, 10 тисяч гривень на місяць за підтримане проживання і 16 тисяч гривень на місяць на одну особу – послуга стаціонарного догляду, – розповіла міністриня. – Тобто таким чином держава за кошти держбюджету підтримує місцеву владу, аби надати послуги для внутрішньо-переміщених осіб, які такого догляду потребують».

Посадовиця зазначила, що на Волині був поданий один такий надавач послуг з догляду, але він не пройшов відбір, тому що не відповідав вимогам безбар’єрного доступу в умовах пожежної безпеки.

«Зверніть увагу, що інструмент оплати послуг з догляду з державного бюджету є, але для того, щоб він запрацював, дуже важливо, аби на місцевому рівні з’явилися спроможні надавачі послуги з догляду, які будуть відповідати принаймні мінімальним стандартам для їх надання», – наголосила Перша заступниця міністра соціальної політики України.

Окрім того, у червні цього року Кабінет Міністрів України вніс зміни у програму з надання послуг з догляду за дитиною «Муніципальна няня».

«У нас часто на зустрічах з родинами ВПО виникає питання того, що мама, яка доглядає дитину не може піти працевлаштуватися, не може почати отримувати власні джерела доходів, тому що дитина з певних причин не ходить в дитячий садочок чи в школу. Послуга "Муніципальна няня" дозволяє жінкам на рівні громад кооперуватися. Скажімо, одна жінка, яка живе поруч може взяти собі в догляд, крім своєї дитини, ще до трьох дітей. За кожну дитину, яку жінка бере у фактично свій маленький дитячий садок, ми як держава будемо платити 8 тисяч гривень, – сказала Дарія Марчак. – Зверніть увагу, що надання такої послуги, це не лише надання конкретній людині можливості піти працевлаштуватися, але й це можливість розвивати зайнятість у цій же громаді».

Потому Тарас Шкітер розповів про підтримку внутрішньо переміщених осіб, які проживають на Волині.

«Допомога здійснюється шляхом виконання Комплексної регіональної програми підтримки внутрішньо переміщених осіб у Волинській області на 2024-2026 роки. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми становить понад два мільярди гривень державного та місцевих бюджетів», – зазначив заступник голови ОДА.

Він повідомив, що наразі відповідно до Програми:

  • у січні-вересні 2024 року допомогу на проживання отримали 23,1 тис. внутрішньо переміщених осіб, на загальну суму 275,8 млн грн;
  • власникам та керівникам об’єктів державної, комунальної та приватної власності на оплату комунальних послуг під час розміщення внутрішньо переміщених осіб у будівлях компенсовано 10,7 млн грн;
  • власникам домогосподарств за тимчасове перебування внутрішньо переміщених осіб за ініціативою «Прихисток» спрямовано 8 млн грн. Домовласники Луцької, Ковельської та Нововолинської територіальних громад розмістили у себе найбільше переселенців;
  • медичні послуги отримали 17,5 тис. осіб;
  • освітні послуги надано 772 дітям, які перебувають в дошкільних закладах освіти, 2 589 учням у закладах середньої освіти, 101 студенту в закладах професійної (професійно-технічної) освіти та 161 студенту вищої освіти.

«Область наразі є єдиною, де надається допомога громадянам України, які повертаються на підконтрольну Уряду України територію. Зокрема, на території Ратнівської громади Ковельського району працює тимчасово закритий пункт пропуску Мокрани (рб) – Доманове (Україна), через який пішим ходом мають можливість повертатись громадяни України з тимчасово окупованих територій», – зауважив заступник очільника області.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *