Стіна на кордоні із Білоруссю на Волині: скільки вже побудували

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Стіна на кордоні із Білоруссю на Волині: скільки вже побудували
image
Назар Тарадюк / 24.11.2022 / 0 Коментарів

На півночі Волині тривають інженерні роботи з укріплення лінії кордону із Білоруссю. Зокрема, зведення майже триметрового залізобетонного паркану з колючим дротом. Загальна протяжність кордону із Білоруссю в межах Волині – 217 кілометрів.

Про це Суспільному розповів голова Волинської ОВА Юрій Погуляйко.

Скільки кілометрів стіни планують збудувати

11 листопада повідомляли, що на кордоні із Білоруссю звели три кілометри стіни. Зі слів Юрія Погуляйко, станом на 22 листопада – готова загорожа вже має довжину чотири кілометри.

«Хочу зауважити, лінія розмежування не потребує залізобетонної стіни упродовж усього кордону. Це різна місцевість: місцями є ліс, болота, озера. Тому на окремих ділянках риємо рови. Є місця, де достатньо металевої конструкції», – каже очільник військової адміністрації.

Чи надійна стіна

Роблять стіну із залізобетонних конструкцій. Її висота – три метри.

«Це шестиметрові такі сваї – забиваються стовпи, металева сітка. Вона (стіна – ред.) тримає удар понад п'ять тонн», – зазначив Юрій Погуляйко.

Надійності стіні, каже начальник військової адміністрації, додають рови та насипи. На інших ділянках кордону вже є подібні загородження. Їх зводили громади. Протяжність ровів на півночі Волині – орієнтовно 65 кілометрів.

Хто зводить і фінансує стіну на кордоні

Усі інженерні роботи з облаштування стіни на кордоні із Білоруссю в межах Волині роблять прикордонники. Фінансують роботи з обласного та місцевих бюджетів, допомагають коштами і представники бізнесу.

«Надаємо субвенцію нашим прикордонникам: й на облаштування, й на матеріально-технічне забезпечення. Але дуже багато – це гроші громад області і бізнесу», – розповів очільник ОВА. Точної суми не озвучив.

Також Юрій Погуляко наголосив, що наразі на українсько-білоруському кордоні усе спокійно, але прикордонники та військові готові до будь-якого розвитку подій.

 

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *