З мурів Луцького замку зі сторони ринку обсипається цегла. Лучани занепокоєні, чи не загрожує це подальшим руйнуванням фортифікацій, які пережили століття?
Про те, чи дійсно ситуація критична і що планують робити, розповів директор історико-культурного заповідника «Старий Луцьк» Віктор Баюк, – пише ІА «
Зі слів Віктора Баюка, Луцький замок, як і будь-яка інша давня споруда, потребує постійної уваги, ремонту та реставраційних робіт. Проте у заповіднику не планують обмежуватися тимчасовими рішеннями.
«Ми не хочемо заліплювати дірки. Мені ближчий шлях комплексних робіт. Адже у замку є ще багато речей, які потрібно відпрацювати. Це і заміна покриття, і ремонт кладки, і ремонт зубців замку», – зазначає керівник заповідника.
Він додає, що таке повноцінне та масштабне відновлення споруди заплановане в рамках великого проєкту ремонту та реставрації. Для цього у заповіднику вже понад рік працюють над проєктно-кошторисною документацією. Цей етап непростий, каже Віктор Баюк, адже об’єкт великий і має складну інженерну структуру.
Втілити задумане в життя планують до 2029 року – саме тоді Луцьк відзначатиме 600-річчя З’їзду європейських монархів, який відбувся у 1429-му. Наразі ж для запобігання подальшому руйнуванню та задля уникнення небезпеки стіну тимчасово стягнули спеціальними ременями.
«Важливо розуміти, що мури Луцького замку не є суцільними. Є внутрішній та зовнішній мур з цегли, а середина між ними закидана камінням, цеглою некондиційною тощо. Тобто, те, що ми бачимо зовні, – це лише вилущування зовнішнього муру замку. І ми з ним справимося в рамках цих комплексних робіт», – запевняє Віктор Баюк.
Вартість робіт керівник заповідника поки що не називає. Каже лише, що фінансування надходитиме з державного бюджету. Також, за його словами, готується велика технічна нарада за участю фахівців з архітектури й реставрації, які безпосередньо працюватимуть над проєктом.
Коментарів немає
Залишити коментар