Громади Волині активно працюють над формуванням Індексу цифрової трансформації – інструменту, розробленого Міністерством цифрової трансформації України, який дозволяє вимірювати поточний рівень цифровізації та планувати подальший розвиток територіальних громад.
Онлайн-нараду щодо заповнення показників Індексу провела заступниця голови Волинської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Вікторія Левчук за участю експертки від Програми EGAP Фонду Східна Європа Тетяни Третьякової, яка спільно з командою Мінцифри брала участь в розробці Індексу. Про це інформують на сторінці ОВА.
Наголошують, що Індекс цифрової трансформації – це «дзеркало» кожної громади, яке дозволяє побачити реальний стан речей, виявити прогалини та визначити вектори розвитку, наголошують фахівці. Цей інструмент буде корисним як самій громаді, так і її мешканцям, місцевому бізнесу, інвесторам, донорам і партнерам.
«Індекс дозволяє оцінити рівень цифрового розвитку громад у різних сферах. Тож наше завдання – подати об’єктивну, достовірну інформацію, щоб бачити реальні пріоритети та ухвалювати ефективні рішення. Те, наскільки якісно ми подамо інформацію – визначить, як буде в подальшому розвиватись наша область і, безпосередньо, кожна із громад. Наразі наші громади вже є прикладом для інших. На 22 липня показники заповнені у понад 96% громад області», – зауважила Вікторія Левчук.
Додають: успішними прикладами на сьогодні є Луцька громада з показником 60.44, Володимир-Волинська – 53.12, Вишнівська – 48.89, Зимнівська – 47.73, Локачинська – 47.31 та ще низка ТГ із високими результатами.
У ході зустрічі представники громад активно долучались до обговорення, ставили питання щодо окремих індикаторів і технічних моментів заповнення даних.
Координаторка Індексу від Програми EGAP Тетяна Третьякова, яка надавала відповіді на питання, також подякувала громадам Волині за активність: «Дякую за високий рівень залученості волинських громад. Ми маємо не просто сформувати базу даних, а подати максимально точну і правдиву інформацію. Оскільки саме зараз є можливість внести зміни, тож варто цим скористатись».
Нагадаємо, до 31 липня громади мають завершити внесення даних, після чого Мінцифра перевірить інформацію та оприлюднить остаточні результати Індексу цифрової трансформації регіонів України 2025.
Коментарів немає
Залишити коментар