У "Дорогуську" змінюють правила конвоювання українського агротранзиту

  • Головна
  • НОВИНИ
  • У "Дорогуську" змінюють правила конвоювання українського агротранзиту
image
Назар Тарадюк / 09.05.2023 / 0 Коментарів

Правила конвоювання українського аграрного транзиту змінюють у «Дорогуську».

Проте на трафік через «Ягодин» це вплине несуттєво: протестна акція польських автоперевізників триває досі. Про це 9 травня повідомили на сторінці Волинської митниці.

Згідно з оперативною інформацією, отриманою від митних органів Республіки Польща, суміжною стороною змінений порядок пропуску транспортних засобів з вантажами, які підлягають додатковим заходам контролю транзитного переміщення через територію сусідньої держави в морські порти або інші, крім Польщі, країни Європи.

Зокрема, надалі конвоюванню (фізичному супроводу) підлягатимуть лише транзитні вантажі з такими товарами:

  • пшениця (код УКТ ЗЕД 1001);
  • кукурудза (код УКТ ЗЕД 1005);
  • ріпак (код УКТ ЗЕД 1205);
  • насіння соняшника (код УКТ ЗЕД 1206).

Транзит усіх інших товарів продуктової групи контролюватиметься за допомогою GPS-навігації. 

Опломбовані та/або сформовані у колони для конвоювання ваговози будуть безперешкодно пропускатися протестувальниками через «Дорогуськ» після завершення їх митного оформлення у пункті пропуску.

Очікується, що зазначені зміни у процедурі конвоювання аграрного експорту з України прискорять пропуск транзитних вантажів. Однак без розблокування «Дорогуська» для перевізників товарів інших груп, що експортуються українським бізнесом у країни Європи, цей вплив буде несуттєвим.

Для прикладу, протягом минулої робочої зміни (12 годин) на виїзд з України було оформлено 26 транспортних засобів з товарами продуктової групи (сік, олія, борошно, мед) в той час, коли у живій черзі перед «Ягодином» уже п'ять діб поспіль очікують перетину кордону 350 перевізників. А в електронній черзі експорту, що завмерла, зареєстровано близько трьох тисяч ваговозів. Лише десятина з них записана до польського ветеринара.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *