Компанія «Волиньдорбуд» отримала підряд на виконання робіт у дитячому садку №9 «Пролісок» у Ковелі.
Пропозиція фірми на тендері виявилася аж на мільйон дорожчою за пропозицію конкурента. Інформація про це розміщена у системі публічних закупівель «Prozorro», - пише «
Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства виконавчого комітету Ковельської міської ради замовило капітальний ремонт дитячого садка комбінованого типу (ясла-садок) №9 «Пролісок» (Центр розвитку дитини), який розташований на вулиці Симоненка, 74. Роботи виконають в рамках проєкту «Енергоефективність громадських будівель в Україні», який фінансується з кредитних коштів Європейського інвестиційного банку.
Тендер із визначення підрядника оголосили ще 8-го листопада 2024 року. За капітальний ремонт будівлі дитсадочка у міськраді готові були заплатити 19,3 мільйона гривень. Відгукнулося на пропозицію два учасники – товариство з обмеженою відповідальністю «СМ-Рембуд» з Луцька, а також зареєстроване у Ковелі товариство з обмеженою відповідальністю «Волиньдорбуд».
Нижчу ціну запропонувало «СМ-Рембуд» – 16,2 мільйона гривень. Пропозиція підприємства «Волиньдорбуд» була дорожчою і становила 17,5 мільйона гривень. В управлінні капітального будівництва Ковельської міськради довго вивчали обидві пропозиції, обом компаніями надавали час на усунення невідповідностей у поданих документах та зрештою 10 січня 2025 року переможцем обрали «Волиньдорбуд».
Дешевшу пропозицію ТОВ «СМ-Рембуд» відхилили через відсутність необхідної техніки. Спочатку в Ковельській міськраді виявили, що фірма не надала інформацію про бортовий автомобіль та дискову електричну пилку і попросили її усунути невідповідності. Після виправлення замовники знайшли нові проблеми: у списку ресурсів не виявилося шліфувальних машин. Водночас, спочатку у повідомленні про необхідні виправлення замовник про ці машини чомусь не згадав.
«Після усунення невідповідностей учасником представлено підсумкову відомість ресурсів, в якій не включені машини шліфувальні, які вимагалися в пункті… до додатка до тендерної документації», – йдеться в протоколі про відхилення пропозиції.
Що ж до ТОВ «Волиньдорбуд», то вони теж мусили виправляти помилки, але до їхніх документів зауважень було значно менше. Відтак 23 січня із фірмою уклали договір на 17,5 мільйона гривень. Капітальний ремонт дитсадочка мають виконати до 1-го листопада 2025 року. Він включатиме теплоізоляцію зовнішніх стін та даху, встановлення індивідуального теплового пункту та сонячної електростанції.
За умовами оплати, замовник може авансом оплатити 30% вартості робіт, ще 60% суми оплатить в рамках проміжних розрахунків, а решту 10 – за підсумком капремонту.
Журналісти проаналізували інформацію про ціни на окремі матеріальні ресурси фірми-підрядника, які вказані у додатку до договору. Деякі з них порівняно з вартістю таких же будматеріалів на онлайн-майданчиках вартують суттєво дорожче. До прикладу, бетон класу С12/15 за документами вартує 3325 гривень за кубічний метр без ПДВ. В будівельних онлайн-магазинах його ціна не перевищує 2,8 тисячі гривень за куб. При потребі у 115 кубів бетону, замість 382 тисяч гривень можна було б заплатити 322 тисячі – на 60 тисяч гривень менше.
Підприємство «Волиньдорбуд» займається ремонтом доріг і будівель та пов’язана з народними депутатами з Волині Ігорем Палицею та Степаном Івахівим. Раніше воно уже виграло підряд на ремонт пологового у Ковелі на 30 мільйонів гривень, що теж фінансується за гроші Європейського інвестбанку.
За даними аналітичної системи «YouControl», товариство з обмеженою відповідальністю «Волиньдорбуд» зареєстроване влітку 2019 року у Ковелі. Керівником фірми з моменту реєстрації і досі залишається Василь Карач, а офіційними бенефіціарами – франківчанин Юрій Романко та волинянин Руслан Курило.
Фірма «Волиньдорбуд» після парламентських і місцевих виборів 2019–2020 років стрімко увірвалась на волинський дорожній ринок. Їй вдалося отримати багатомільйонні дорожні підряди, не маючи ні власної техніки, ні інших ресурсів для ремонту доріг. Все потрібне обладнання вона позичала у прикарпатських компаній «ПБС» та ТОВ «Буковель». ТОВ «ПБС» опосередковано належить колишньому нардепу Олександру Шевченку – другу та бізнес-партнеру народного депутата з Луцька Ігоря Палиці. Хоча офіційно власницею та засновницею компанії є жителька Івано-Франківська Іванна Непик. Власниками ж ТОВ «Буковель» є колишня дружина та син Ігоря Палиці – Оксана та Захар Палиці.
Крім того, «Волиньдорбуд» має зв’язки й з іншим волинським політиком – Степаном Івахівим: засновник компанії Юрій Романко раніше значився засновником фірми «Слово Волині» та місцевого телевізійного «12 каналу», який пов’язують з нардепом.
У 2022–2023 роках «Волиньдорбуд» став одним із головних підрядників на будівництві та ремонтах волинських доріг. Також був підрядником на спорудженні так званого сухопутного порту біля митного пункту пропуску «Ягодин». Журналісти з’ясували, що для його зведення пов’язані з олігархами фірми розіграли земельний аукціон. У 2023–2024 роках «Волиньдорбуд» став і одним з головних підрядників на будівництві лісових доріг на Волині та Рівненщині.
За даними системи публічних закупівель «Prozorro», з 2021 року «Волиньдорбуд» отримав 81 державне замовлення на 3,52 мільярда гривень. Сукупний дохід компанії у 2022 році становив 445 мільйонів гривень, у 2023 – майже 373 мільйони гривень, а за 9 місяців 2024-го – майже 311 мільйонів гривень.
Коментарів немає
Залишити коментар