У Луцьку до 13 років ув'язнення засудили колаборанта з Луганщини

  • Головна
  • НОВИНИ
  • У Луцьку до 13 років ув'язнення засудили колаборанта з Луганщини
image
Назар Тарадюк / 27.12.2024 / 0 Коментарів

У Луцьку судили уродженця селища Новорозсош, Луганської області (нині Плотина, Старобільський район) за колабораційну діяльність.

Судове засідання відбувалося в порядку спеціального судового провадження за відсутності обвинуваченого (in absentia). Про це відомо з вироку міськрайонного суду.

У березні 2022 року на тимчасово окупованій території Старобільського району смт. Новопсков Луганської області створили незаконний правоохороний орган - «пункт полиции Новопсковского РОВД МВД лнр» (мовою оригіналу).

Обвинувачений добровільно зайняв посаду мовою оригіналу «инспектора патрульно-постовой службы». З літа 2022 року він виконував функції по проведенню дактилоскопії мешканців смт. Новопсков та прилеглих населених пунктів. А з 23-27 вересня 2022 року забезпечував охорону виборчої дільниці та членів комісії в смт. Новорозсош під час проведення так званого незаконного «референдуму лнр з питань входження до складу російської федерації», а також не пізніше березня 2023 року здійснював охорону будівлі «пункту прийому заяв про видачу (заміну) паспорта громадянина рф» під час візиту так званих «високопосадовців МВС лнр» до смт. Білолуцьк Старобільського району Луганської області.

Обвинувачений вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 7 ст. 111-1 КК України.

Захисниця у судовому засіданні зазначила, що не мала можливості зв`язатися з обвинуваченим і з`ясувати правову позицію, оскільки будь-яких засобів зв`язку з ним немає, останнє відоме місце проживання обвинуваченої наразі є тимчасово окупованою територією України.

Допитана в судовому засіданні в режимі відеоконференції свідоксуду розповіла, що знайома з обвинуваченим та неодноразово бачила його при зустрічі у формі «МВС ЛНР». Вона додала, що їй відомі факти, коли він здійснював оформлення перепусток до м. Луганськ місцевим жителям та здійснював відбір відбитків пальців. Вважає, що обвинувачений зайняв вказану посаду добровільно.

Окрім показань свідка винність обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 КК України, об`єктивно підтверджується також і іншими доказами дослідженими безпосередньо у кримінальному провадженні.

Наприклад, протоколом огляду інтернет-сторінки від 28 травня 2023 року з фототаблицями. Встановили, що в мережі Інтернет на сайті «МВД ЛНР», розміщена публікація (мовою оригіналу) «В пгт. Белолуцк открыты пункт полиции и приема заявлений о выдаче (замене) паспорта гражданина рф» (мовою оригіналу) від 28.05.2023. В ході огляду відеозапису, на 00:16 сек встановили, що громадянин України (обвинувачений) , який одягнений у форму підрозділів зразка т.зв. «МВС ЛНР» в руках тримає зброю здійснюючи охорону будівлі «пункту прийому заяв про видачу (заміну) паспорта громадянина рф» під час візиту так званих «високопосадовців МВС лнр» до смт. Білолуцьк Старобільського району Луганської області, тобто забезпечував впровадження та реалізацію положень законодавства рф на тимчасово окупованій території Старобільського району Луганської області.

Отож, суд визнав обвинуваченого винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 КК України, призначивши покарання у виді позбавлення волі на строк 13 років з позбавленням права обіймати посади у правоохоронних органах на строк 15 років, з конфіскацією всього належного на праві приватної власності майна.

Строк відбування покарання рахувати з моменту приведення вироку до виконання, тобто з моменту його фактичного затримання. Строк відбування покарання у виді позбавлення права обіймати посади у правоохоронних органах, обчислювати з моменту відбуття основного покарання.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *