У Луцьку міський пологовий будинок реорганізують до травня – зроблять звичайне відділення у медичному об'єднанні.
Про це йшлося під час засідання профільної комісії міськради у середу, 22 січня, - пише «
Очільник управління охорони здоров'я Володимир Лотвін зазначив:
«Рішенням виконавчого комітету ще у 2023 році було подано пропозиції до плану розвитку волинського госпітального округу й визначення нашого медоб'єднання як надкластерного закладу і пологового будинку як кластерного закладу. Для підтвердження цього статусу у 2025 році планується відкриття тих відділень, яких у них ще немає, зокрема акушерство і гінекологія, інфекційні хвороби, педіатрія та психіатрія», – каже Лотвін.
Посадовець додає, що щороку кількість пологів у закладі зменшується, зокрема:
- у 2020 році було 1907 пологів;
- у 2021 році було 1500 пологів;
- у 2022 році було 1220 пологів;
- у 2023 році було 1159 пологів;
- у 2024 році було 1145 пологів.
На думку Лотвіна, приєднання не тільки допоможе зберегти кластерність медоб'єднання, а й піде на користь працівникам. Мовляв, в останніх зросте заробітна плата. Але разом з тим не факт, що усі працівники лишаться на посадах.
Депутатка Алла Надточій зауважила, що у неї двоякі враження від реорганізації пологового будинку.
«Ще за попередньої каденції до нас зі Льова приїжджали лікарі та дивилися, як налагоджена робота пологового. У нас було найбільше пологів, до нас їхали з інших міст народжувати. Це підприємство, яким можна було пишатися. Тоді було багато нововведень, які з'являлися у нас першими. А зараз ми його хочемо зробити звичайним відділенням», – розповідає Надточій.
Член комісії Ігор Гнетньов підкреслив: у 2005-2006 роках луцький пологовий визнали найкращим у цілій країні.
Оскільки під час засідання багато звучало про те, що комунальне підприємство заробляє недостатньо коштів через малу кількість пологів, Алла Надточій поцікавилась, як приєднання змінить цю ситуацію.
«Коли ви кажете, що їм не вистачає коштів, бо мало пологів. Тобто коли пологовий приєднається до МТМО, у них кількість пологів різко зросте і дохідність збільшиться чи як?» – запитала обраниця.
Голова комісії Оксана Лєщинська зауважила: у пологового з'явиться фінансова подушка. Проте Надточій своєю чергою відповіла, що така подушка буде завдяки роботі інших відділень у лікарні. Мовляв, вони будуть знімати надлишок зароблених коштів та просто-напросто спрямовуватимуть їх на пологовий.
Головний медик Луцька Володимир Лотвін каже, що буцімто 20% витрат пологового – оплата праці адміністрації. Окрім того, він погодився, що заклад колись був найкращим, але наголосив, що за 20 років багато чого змінилося.
У коментарі журналістам пан Володимир пояснив: спершу під скорочення потрапить адміністративний персонал, а повністю заклад має бути приєднаний до першого травня цього року.
«Якщо депутати таку пропозицію підтримають на сесії, управління видає наказ. Працюватимуть відповідні комісії з передачі роботи з різних напрямків: кадри, бухгалтерія, медицина тощо. До першого травня вони мають усе закінчити, до цього часу пологовий має припинити існування як закладу. У наказі ми попереджаємо адміністрацію про можливе скорочення, а інших працівників – про зміну істотних умов праці», – повідомив Лотвін.
Нагадаємо, ще на початку 2024 року працівники цього комунального підприємства заговорили про борги. Тоді медиками не виплатили близько 1,1 мільйона гривень зарплати. Очільник міського управління охорони здоров'я запевняв, що так сталося, бо НСЗУ вчасно не розрахувалася із закладом. Через три місяці програму підтримки навіть пропонували збільшити на 4,5 млн гривень, аби допомогти установі. Уже в грудні на закладі вирішили поставити хрест.
Коментарів немає
Залишити коментар