Мешканців Луцька обурює проєкт детального плану території (ДПТ) в районі вулиці Клима Савури, який, як стверджують активісти, змінювали задля інтересів одного забудовника під житловий комплекс та молитовний будинок.
Про це інформує засновник компанії Ideil Вадим Махомед.
«Чи враховували інтереси інших власників та жителів району — звісно ні», - зауважує підприємець.
Він зазначив, що минулоріч на публічних обговореннях цього проєкту змін до плану району виступили і громадські організації, які спеціалізуються на урбаністиці, та фахівці з містобудування.
«Домовились, що Департамент містобудування та земельних ресурсів в особі Веніаміна Туза візьме перелік пропозицій, вимог та побажань до розбудови району від усіх бажаючих зацікавлених осіб та впровадить усі зміни для якісного планування нового району в самому центрі міста.
Згідно до чого і продовжили процедуру громадських слухань.
А далі що? НІ-ЧО-ГО. Цілий календарний рік — бездіяльність Департаменту містобудування та земельних ресурсів», - додає Махомед.
За його словами, ГО «Просторовий рух» запропонували схему організації руху та проектування доріг для цього ДПТ, ГО «Місто Перезавантаження» надали рекомендації до зміни проїздів, пішохідних зон, насаджень та парковок, а власники земельних ділянок подали по кілька варіантів організації своїх територій з урахуванням інтересів сусідів. Проте всі пропозиції, як наголосив підприємець, залишилися без уваги Департаменту містобудування та земельних ресурсів.
«Чому ж так сталось? Невже містяни, депутати та мерія не довіряють фахівцям-урбаністам та нехтують здоровим глуздом на вигоду забудовнику? Що зробив Департамент містобудування та земельних ресурсів (Веніаміне Веніаміновичу, ви ж в курсі, що там відбувається)?
Взяли довоєнний план району, який було розроблено в 2017 році і просто "впихнули" туди новий ЖК та, звісно, 14 квітня (2 тижні тому) винесли його на розгляд Постійної комісії міської ради з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою, житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергоощадності», - повідомляє Вадии Махомед.
Він додає, що 25 квітня винесли новий проект вже з «посадженим» молитовним будинком. Також підприємець наголошує, що питання не щодо доцільності цієї споруди, а щодо процедури її появи.
Махомед зауважує, що виникає логічне питання: а як же без громадських слухань ці проекти потрапляють на розгляд постійних комісій та плануються на наступне пленарне засідання сесії?
«А от так, просто, оминаючи всі процедури. А на комісії Директор департаменту просто каже, що там все законно, що громадські слухання відбулись (але, насправді, ні).
Можливо є фахівці, які знають, як насправді повинна відбуватись процедура громадських слухань, погоджувальної ради та винесення на комісію?» - пише Махомед.
«Так, а що ж не влаштовує конкретно?
1. ДПТ "пропихають" без дотримання процедури — читай незаконно.
2. На приватних землях людей "проектують" проспекти, яких ніколи не буде, а існуючі комунальні дороги перетворюють на догоду забудовнику в міжбудинковий проїзд (який, на прикладі Яровиці перетвориться в паркінг).
3. Не приділяють уваги пішохідній та вело- інфраструктурі.
4. Не беруть до уваги вимоги інклюзивності.
5. Не думають про майбутнє району та міста», - йдеться у дописі.
Махомед додав, що комісія на чолі з Романом Бондаруком не підтримала цей проект змін до ДПТ вже вдруге.
Він запропонував, що потрібно робити:
- Відкликати пропоновані точкові рішення.
- Планувати забудову та використання доріг так, щоб район не перетворився на суцільний затор.
- Дороги, які лежать на комунальних землях чи землях загального користування повинні бути розширені відповідно до планових навантажень, які передбачені генпланом та існуючим ДПТ (особливо, коли ця дорога — єдиний доїзд до частини земельних ділянок).
- Садити будинки так, щоб вони не затискали існуючі проїзди та пішоходні зони, дотримуватись вимог інклюзивності.
- Допрацювати ДПТ спільно, знайти рішення, яке влаштує місто, а не лише забудовника сьогодні.
Коментарів немає
Залишити коментар