Мешканці Луцької громади просять місцеву владу відмовитися від висаджування однорічних рослин, а перейти на озеленення багаторічними.
Відповідну
«Луцька міська рада вкотре планує витратити понад 10 млн грн на висадку однорічних рослин у місті. Відповідне оголошення з’явилося на майданчику публічних закупівель Prozorro 29 січня. Одночасно з цим загальні видатки міського бюджету на озеленення, включаючи тендери на косіння газонів, кронування дерев та інші заходи, перевищують 28 млн грн. Більшість цих коштів буде розподілено через комунальне підприємство «Парки та сквери м. Луцька».
Аналіз видатків міського бюджету вказує на економічну неефективність використання однорічних рослин у порівнянні з багаторічними. Висаджування однорічників вимагає щорічних витрат на закупівлю розсади, її посадку та догляд. Натомість використання багаторічних рослин дозволяє суттєво економити на розсаді та висаджуванні буквально через рік. Ба більше, їх використання сприяє формуванню екологічно стійкого та естетично привабливого міського середовища.
Протягом 2024 року наша команда проводила дослідження, проєктні семінари, громадські обговорення та ландшафтні воркшопи, які підтвердили необхідність переходу Луцької громади на багаторічні рослини. Досвід європейських та українських міст показує, що такий підхід є ефективним як з екологічної, так і з фінансової точки зору», - йдеться у петиції.
Отож Дмитришин просить взяти петицію до розгляду. А також заключити додаткову угоду до договору між департаментом житлово-комунального господарства Луцької міської ради та КП «Парки та сквери м. Луцька» про послуги з посадки квітів у квітниках, їх прополювання, а також догляд за зеленими насадженнями на території Луцької міської територіальної громади [код CPV за кодом ДК 021:2015 — 77310000-6] та викласти кошторис до договору в новій редакції, де спрямувати всі кошти, передбачені договором, на закупівлю багаторічних рослин.
Окрім цього, він закликає забезпечити громадське обговорення стратегії озеленення Луцької міської територіальної громади з залученням фахівців та представників громадськості з метою поступової відмови від використання однорічних рослин та винести на порядок денний чергової сесії міської ради проєкт рішення про затвердження стратегії озеленення Луцької міської територіальної громади.
До кінця збору підписів залишилося 13 днів. Нині підписали 6 осіб з 300 необхідних.
Коментарів немає
Залишити коментар