Україні передадуть спорядження для захисту від хімічної зброї

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Україні передадуть спорядження для захисту від хімічної зброї
image
Оля Коновалова / 27.06.2022 / 0 Коментарів

Україні нададуть спорядження для захисту цивільного населення від хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних загроз.

Медичне обладнання, засоби захисту та спецобладнання надасть європейська комісія у відповідь на запит українського уряду.

Ця допомога, загальною вартістю 11,3 млн євро, буде доставлена в Україну з аварійних запасів ЄС, які зберігаються в Румунії, Угорщині, Швеції, Німеччині, Греції та Данії.

Обладнання включатиме 300 тис. спеціалізованих захисних костюмів, 5600 літрів дезактивуючих речовин і 850 одиниць обладнання для проведення процедури дезактивації.

Оскільки лікарні в Україні терміново потребують медичного обладнання, ЄС також передасть монітори пацієнтів, інфузійні насоси, апарати штучної вентиляції легень та захисне обладнання для медичного персоналу (маски та халати).

«Невиправдана війна росії та напади на заклади охорони здоров’я завдали сильного тиску на системи охорони здоров’я України. Протягом останніх чотирьох місяців ми цілодобово працювали, щоб забезпечити швидку реакцію ЄС на запити України щодо специфічного обладнання та гуманітарних вантажів. Вже 30 країн передали Україні товари через Механізм цивільного захисту ЄС, але враховуючи величезні медичні потреби, викликані тривалою війною, ми мобілізували стратегічні резерви rescEU. Медичне обладнання та обладнання для хімічних, біологічних чи ядерних надзвичайних ситуацій уже на шляху до України», – сказав комісар з антикризового управління Янез Ленарчич.

Зазначається, що Координаційний центр ЄС з реагування на надзвичайні ситуації знаходиться в постійному контакті з українською владою для надання подальшої допомоги на основі конкретних потреб, зазначених Україною.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *